Rok dvojek jaguáříma očima

V sobotu 12. 2. 2022 se ve Sportovní hale VŠE na Třebešíně konal další turnaj dvojic. Prosincový turnaj uzavíral zimní část ligové sezóny 2021/2022, ten únorový je pro změnu předzvěst sezóny jarní. Je to taková rozcvička na rozhýbání hráčů a jejich strojů po zimní pauze, která je víc než potřeba, protože třetí ligové kolo nás čeká již 12. března ve sportovní hale v pražském Radotíně.

Po několika výpadcích se turnaje nakonec zúčastnilo osm dvojic, které byly tentokráte rozděleny do dvou skupin. Ve skupině A se o co nejlepší umístění utkali: Iva + Standa a Honza + Radim všichni z týmu Jaguars, a Jirka Táborský mladší tentokráte ve dvojici s Bárou Sedláčkovou a Šárka Brabcová – rozhodčí, která si pro tento turnaj vyzkoušela roli hráče, doplnila dvojici s Lucií Kazdovou. Ve skupině B se o body popraly dvojice Lukáš + Jana a Kristýna + Pavel F. všichni z týmu Jaguars, a Míša Brabcová + Jiří Táborský st. a Ondřej Tomeš + Dominik Studený, další „výpomoc“ jen pro tento turnaj ze světa „chodících“.

Vítězové skupiny A i B nebyli pro nikoho překvapením. Podle očekávání své skupiny ovládli finalisté z prosince – skupinu A vyhrála dvojice Iva + Standa a skupinu B pak dvojice Míša + Jiří. Na druhých místech se umístili ve skupině A Bára + Jirka a ve skupině B Jana + Lukáš. Tyto dvojice tedy postoupily do velkého semifinále. A ani to nepřineslo žádné překvapení – oba favorité neponechali nic náhodě, takže se opakovalo prosincové finále Iva + Standa proti Míše a Jiřímu, jakožto i boj o třetí místo mezi dvojicemi Jana + Lukáš a Bára + Jirka.

Ale vraťme se ještě k bojům v rámci malého semifinále. V prvním semifinále se utkala třetí dvojice skupiny A (Honza + Radim) se čtvrtou dvojicí ze skupiny B (Kristýna + Pavel F.). Zápas lépe zvládla dvojice Čmeláků Kristýny a Pavla. Vyhráli nad Jezevci těsně 10:8. Čmeláci tedy postoupili do bojů o celkové páté místo proti vítězi druhého malého semifinále, ve kterém se shodou okolností střetly obě dvojice doplněné „nevozíčkářem“ – třetí ze skupiny B (Studený + Tomeš) nedokázali porazit čtvrtou dvojici ze skupiny A (Kazdová + Brabcová). Jaguáří dvojice Čmeláků potom souboj o páté místo vyhrála s převahou 14:2. Oproti prosincovému předposlednímu místu si tak tato dvojice o dvě místa polepšila. Zvláště Pavel F., který je v našem sportu stále nováček, prokázal obrovské zlepšení. Dvojice Jezevců pak v zápase o celkové sedmé místo s poraženými z druhého malého semifinále nedokázali využít slabiny „nevozíčkáře“ – tedy nezvládnutou jízdu na vozíku – a prohráli 8:12.

Boj o celkové třetí místo měl téměř úplně stejné účastníky jako v prosinci. Dvojice Jana + Lukáš proti Jirkovi a Báře, která na pozici „téčka“ nahradila Ondru. Zápas byl stejné vyrovnaný a napínavý jako v prosinci. Chvíli to i vypadalo, že tentokráte vyhraje dvojice Jana + Lukáš, ale „mladá krev“ Jirka s Bárou zápas na konci otočili a vyhráli 9:8. Finále mělo také stejné účastníky jako na posledním turnaji v prosinci. Prosincový zápas ale v podstatě neměl vítěze, protože skončil nerozhodně 7:7, a vítězem turnaje se díky celkově lepšímu skóre stali Míša + Jiří. Tentokrát mělo finále mnohem jednoznačnější průběh a Iva + Standa s přehledem vyhráli 10:6. Stali se tak celkovými vítězi pátého vydání Turnaje dvojic.

Těšíme se na další Turnaj dvojic, který nás čeká opět v zimě.