Dvouleté čekání na třetí kolo ukončeno

Už 12. března, v sobotu, se ve Sportovní hale v pražském Radotíně uskutečnilo třetí kolo České Powerchair hockey ligy. Kolo pořádané týmem Jaguars otevřelo jarní část sezóny 2021/22. A bylo to na pár dní přesně, kdy jsme naposledy hráli „třetí“ ligové kolo sezóny 2019/20, které bylo kvůli pandemii koronaviru to poslední, co se ze sezóny 2019/20 odehrálo. Další sezóna skončila snad ještě dříve, než začala, takže jsme všichni neskutečně rádi, že letos se svět, alespoň v oblasti pandemických opatření, vrací k normálu. Chceme hrát, dokud můžeme.

Ovšem koronavir tu s námi stále je, připomněl se na kole druhém, kterého se kvůli němu nemohl zúčastnit tým New Cavaliers a rozhodl se zasáhnout i do tohoto kola, kdy kvůli nemoci hráčů nemohl dorazit tým z Bratislavy Bluesky Butterflies. Čekaly nás tedy i dohrávky neodehraných zápasů s týmem New Cavaliers z podzimní části.

První zápas jsme sehráli proti týmu New Cavaliers. Kavalíři vstoupili do nové sezóny v nové sestavě a velmi ambiciózně. Na prvním kole v říjnu, tedy na našem posledním vzájemném zápase, nás porazili po vyrovnaném souboji až v prodloužení 4:3. Na listopadovém kole chyběli, takže jsme byli zvědaví, co nás čeká po půl roce a po zimní pauze. V našem týmu také proběhly za tu dobu nějaké změny – předně pro našeho nového hráče Pavla F. to byla ligová premiéra a také to byl první zápas pro Standu na novém sportovním vozíku a to po jednom tréninku. A i tentokrát to byl zápas od začátku rychlý. Skóre ale otevřel Jiří Táborský ml. za Kavalíry až v osmé minutě zápasu. Na tento gól ještě v osmé minutě dokázal odpovědět Lukáš po Standově asistenci, jenže Jaguáři se nějak nedokázali dostat do hry a spoustou individuálních chyb dostávali soupeře do šancí, kterých bohužel dokázal využívat. Vůbec jsme nebyli schopni překazit soupeři jejich taktiku dlouhých přihrávek a zároveň ji sami hrát. První poločas soupeř vyhrál 3:1. Ani ve druhém poločase jsme nedokázali svou hru zpřesnit a dovolili tak Kavalírům přidat další tři góly. Až ve 29. minutě upravil Standa skóre na konečných 6:2 pro New Cavaliers. Převahu Kavalírů na hřišti a zároveň střeleckou nejistotu našich hráčů dokládá i statistika střelby – na mě šlo 15 střel (cca 1. poločas), na Kristýnu 13 (cca 2. poločas) a na branku soupeřů šlo za celou hru střel jen 12.

Druhý zápas jsme odehráli proti týmu SK Indians Plzeň, kteří se na tomto kole museli obejít bez svého kapitána. Ve srovnání s předchozím zápasem pro nás zápas s Indiány nepřinesl žádnou změnu v jeho průběhu, ani žádné další vypětí našich sil. První gól vstřelil Lukáš po asistenci Honzy už v polovině první minuty. V páté minutě si brankář Indiánů sám nešťastně sklepl míč do brány a jako vlastní gól brankáře byl vyhodnocený i gól v osmé minutě. Mezitím ale Lukáš přidal gól standardní. V deváté minutě dal gól Standa a v jedenácté přidal sám ještě dva. Ještě ale stihl přihrát Denisovi na gól na začátku minuty desáté. Ve dvanácté minutě přidal Denis další gól po asistenci Honzy a první polovinu uzavřela na 11:0 akce Standy a Denise. Na naši branku, kde jsem v první polovině stála já, bohužel od Indiánů nepřilétla ani jedna střela, proti které bych musela zasahovat, což brankáře vzhledem k připsané nule do statistik opravdu nepotěší. Na druhý poločas jsme prostřídali hráče, aby se zapojili i nováčci. Na 12:0 zvýšil v devatenácté minutě Standa, ale ve 23. minutě se Indiánům povedlo přece jen zaskórovat. Byl to ovšem jejich jediný gól zápasu. Ve 26. minutě se trefil Honza, na začátku 30. minuty Standa po premiérové asistenci Pavla F. A na konečných 14:1 v druhé polovině 30. minuty uzavřel skóre Standa po asistenci Lukáše. Ve druhém poločase už se Indiánům podařilo naši bránu ohrozit – na Kristýnu letělo šest střel. Jaguáři poslali na soupeřovu bránu za celý zápas celkem 50 střel.

Jako poslední zápas nás čekala dohrávka utkání s New Cavaliers z druhého kola, na které nemohli přijet. Do tohoto zápasu už jsme skočili rozehranější, přesto to šlo opět poněkud ztuha. Skóre otevřel Standa ve třetí minutě trestným střílením. Kavalíry jsme pustili k vyrovnání až na konci desáté minuty. Bohužel do konce prvního poločasu soupeř ještě zvýšil na 2:1. Na začátku druhého poločasu Standa vyrovnal na 2:2. Soupeř ale zvýšil na 3:2 už za půl minuty. Na to Standa odpověděl, když s asistencí Ivy vyrovnal na 3:3. Na začátku 24. minuty se soupeři opět podařilo zvýšit na 4:3, na což už se nám nepodařilo odpovědět. Výhru Kavalírů navíc zpečetil gól z trestného střílení ve 25. minutě. New Cavaliers tak vyhráli oba zápasy dne, což znamená body za druhé i třetí kolo. Jelikož v prvním kole nás porazili v prodloužení, znamená to, že New Cavaliers postupují ze základního kola na prvním místě a čtvrté ligové kolo na tom už nic nezmění.

Jaguars tedy postupují do Play off z místa druhého. Takže nás ještě čeká bitva. O titul si zahrajeme na dva vítězné zápasy s týmem New Cavaliers. Po třech titulech Mistrů v řadě a celkové dominanci jsme rádi, že jsme si vypěstovali takového soupeře, který pro nás zase může být na úrovní České republiky konkurencí a hlavně motivací. Volali jsme po návratu napětí a vypjatých zápasů, kdy až do poslední chvíle není nic rozhodnuto a každý ze sebe zase musí vydat maximum – tak to máme. Je to pro nás zase změna, ale Jaguáři si s tím poradí.

Děkujeme naší trenérce Andree, všem našim asistentům, technikům a pomocníkům. A také díky všem našim fanouškům. Těšíme se na další sportovní souboje.