Oslabení Jaguáři udrželi vedení v tabulce

V sobotu 26. října se ve Sportovní hale v pražském Radotíně konalo druhé kolo České Powerchair Hockey ligy 2019/2020. Podzimní kolo pořádal klub EWSC Praha pod vedením České federace Powerchair Hockey a dalo všem týmům šanci připsat si další body a upevnit si svou pozici po první části sezóny. Účastnily se všechny čtyři české týmy – Jaguars A i B Praha, New Cavaliers Praha a SK Indians Plzeň – a nechyběl ani náš letošní host ze Slovenska – BluSky Butterflies Bratislava.

Náš tým Jaguárů – tedy A i B – čekalo dohromady šest zápasů a jako tečka pak zápas vzájemný. Toto kolo bylo pro náš zdvojený tým o to náročnější, že jsme měli početnou marodku – a to tu lidskou, protože Denis se zlomenou rukou fandil ze střídačky, ale i technickou – Ivu rozbitý vozík poslal ke stolku časoměřičů, a hned na začátku dne navíc začal stávkovat vozík Pavla.

Zápasový den otevřel náš tým Jaguars A proti slovenskému týmu BlueSky Butterflies. Bylo to první setkání těchto týmů v letošní sezóně. Zápas jsme začali v pomalejším tempu a snažili jsme se sehrát do nové taktiky, protože nám chyběli dva hráči základní pětky, ve které vždy zahajujeme každý zápas. Ale brzy jsme se srovnali. První gól padl v polovině druhé minuty a druhý až za další čtyři minuty. Nebylo snadné najít mezeru mezi celým slovenským týmem srovnaným kolem brankáře. Zápas jsme přesto vyhráli 11:0. Až na jeden gól si všechny góly připsal Standa (+1 asistence), jeden gól zbyl na Honzu (+2 asistence) a jednou si zaasistoval i Jarda. Slovenského brankáře jsme prověřili celkem 38 střelami na bránu. Naopak brankářka Jaguars si moc nezachytala – Slovákům se nepodařilo vystřelit na naši bránu ani jednou. Doufáme, že další setkání bude herně trošku oboustranější, aby nový tým získal praxi i ve hře a ofensivě, ne jen ve statické obraně.

V druhém zápase pak na hřiště vjeli další Jaguáři, tentokrát naše „béčko“, které čekalo první ligové setkání s týmem New Cavaliers. První gól se podařilo Kavalírům vstřelit už v polovině první minuty, ale hra našeho „béčka“ se postupně zlepšovala a díky aktivní obraně další gól padl až za další čtyři minuty. V jedenácté minutě pak na 3:0 navýšil kapitán Kavalírů Tomáš Suchý. Do konce prvního poločasu se však už skóre nezměnilo. Další góly začaly padat až v druhé polovině druhého poločasu – a zejména poslední dva góly (čas 28:55 a 29:46) ukazovaly na únavu našeho mladšího týmu. Přesto je výsledek 6:0 proti zkušenému a v základní sestavě hrajícímu týmu Kavalírů velký úspěch. Méně zkušený Jaguáří tým hrál aktivně zadanou taktiku a podařilo se jim i dvakrát ohrozit branku soupeře.

V dalším zápase se na hřiště vrátil opět tým Jaguars A a naším soupeřem byli plzeňští SK Indians. A tentokrát se hrálo. První gól padl až ve čtvrté minutě, vstřelil ho Standa po asistenci Honzy, a do konce prvního poločasu to byl také gól jediný. Hra byla vyrovnaná, i když Indiáni se moc nedostávali do střeleckých šancí. Za celý zápas opravdu ohrozili naší bránu jen čtyřikrát. Druhý poločas už byl na góly bohatější, a to na obou stranách hřiště. Po dvou gólech Standy snížil dvěma góly na 3:2 Jan Vaněk. Indiánská lavička cítila šanci, ale Jaguáři zpřesnili hru a Standa dvěma dalšími góly uzavřel na konečných 5:2. Že měli Jaguáři zápas pod kontrolou, dokazuje i skóre střel na bránu 16:4.

Ve čtvrtém zápase čekali na Jaguars B bratislavští BlueSky Butterflies. Tyto týmy jsou oba nováčci v letošní sezóně a již spolu hráli na kole prvním, kde vyhráli Jaguáří benjamínci 13:3. Jaguáři se od začátku snažili držet zadanou taktiku a hrát aktivně a kombinačně. A brzy to slavilo úspěch. První poločas vyhráli jasně 5:0. Dva góly dal pro „béčko“ „klouzavý“ hráč Honza a tři góly Jirka. V druhém poločase se Slovákům přece jen podařilo dostat jeden gól až do jaguáří branky. Jenže to už Jaguáři po dalších gólech Jirky a Honzy vedli 7:0. Na konečných 12:1 pro „béčko“ pomohl dalšími dvěma góly Jirka (jedno krásně provedené trestné střílení), dvakrát se trefil Lukáš a ještě jeden gól přidal Honza. Ve střelách na bránu Jaguáři slovenský tým přestříleli 34:8.

Pátý zápas a na hřišti pro změnu Jaguars! Domácí Jaguars A měli změřit síly s New Cavaliers. Skóre ve čtvrté minutě otevřel Standa, ale na začátku 12. minuty se Kavalírům podařilo vyrovnat. Hra byla rychlá a přelévala se po celém hřišti. Kavalíři se dostávali do hodně šancí, i když míček byl více času pod naší kontrolou. Těsně před koncem prvního poločasu Standa zvýšil na 2:1. Od začátku druhého poločasu začali šanci cítící Kavalíři ještě více tlačit. V 19. minutě zvýšil Standa (asistence Honza) na 3:1, ale netrvalo to ani půl minuty a Tomáš Suchý snížil opět na rozdíl jednoho gólu. Za dalších 20 sekund ale Standa opět přidal gól a upravil skóre na 4:2. Přes téměř pět minut se skóre nezměnilo a odolávali jsme tlaku. Pak ale na nervózní jednogólový rozdíl snížila Michaela Brabcová. Kavalíři ale svoji šanci nedotáhli a konec zápasu ovládli Jaguáři. Standa přidal dva góly a na jeden přidal „klouzavě“ střídajícímu Jirkovi. Důkaz velkého tlaku Kavalírů je i fakt, že nás porazili ve střelách na bránu 17:16. Naši střelci byli naštěstí efektivnější.

V šestém zápase hřiště kupodivu neobsadili žádní Jaguáři a na hřiště jsme se vrátili až v zápase sedmém – a tentokráte úplně všichni – „bratrovražedný boj“ týmu A proti týmu B. První kolo a výsledek 20:0 pro „áčko“ ukazoval, že svůj mladší tým nijak nešetříme. Tentokrát ale „áčko“ vyhrálo s podstatně menším rozdílem – 7:1. I tento výsledek ukazuje, jak se „béčko“ stále lepší. Střelcem jediného gólu týmu Jaguars B byl Jirka. I když bránu „áčka“ se jim podařilo ohrozit šestkrát. Za „áčko“ se šestkrát trefil Standa (tři asistence měl Honza), a jeden gól si připsal Honza. Brankářka „béčka“ si opět zachytala, protože na ní letělo hned 39 střel.

Oba naše týmy odehrály ligové kolo velmi dobře vzhledem k personálnímu oslabení. Jaguars A si po druhém kole připsali dalších 12 bodů do tabulky a po podzimní části vedou s 21 body pořadí týmů. Jaguars B si připsali další tři body a drží si předposlední místo. Tabulku střelců i kanadského bodování vede s velkým přehledem Standa (59+7), nejvíc asistencí si ale v podzimní části připsal Honza – hned 17. Tabulku brankářů vede brankářka Jaguars A Jana (82%), ale hned druhá je brankářka týmu Jaguars B Kristýna (76%).

Děkujeme naší trenérce Andree, že se nám věnuje a díky její práci se neustále posunujeme. Trénovat dva ligové týmy není vůbec snadné. Děkujeme i našim asistentům, fanouškům a pomocníkům, bez kterých bychom se na hřiště ani nedostali.