Jaguáři otevřeli jaro vítězstvím

S přicházejícím jarem se konečně po zimní pauze vrátila i ligová soutěž. Třetí kolo sezóny 2018/2019 se konalo v sobotu 23. března ve Sportovní hale TJ Pankrác. Zúčastnily se všechny čtyři ligové týmy. Po dvou kolech zimní části celkovou tabulku ovládal náš tým Jaguars, který letos zatím nezažil porážku. Pokud bychom vyhráli i třetí kolo, opět by bylo rozhodnuto o vítězi základní části ještě před čtvrtým kolem. Na druhé příčce celkové tabulky byl tým SK Indians před třetími New Cavaliers. Zatím bez bodu byl na čtvrtém místě tým Red Dragons.

Hrací den jsme zahájili prvním zápasem s Red Dragons, kteří nastoupili s novou nadějnou posilou. Jak už to tak bývá v našich prvních zápasech, rozjížděli jsme se zvolna a navíc s novou taktikou. První gól padl až v polovině třetí minuty a střelcem byl Denis. A pak se hrálo dlouho bez gólů na obou stranách. Soupeři nepomohla ani přetažená přesilovka, po té, co Honza dostal přísnou žlutou kartu. Až v polovině desáté minuty zvýšil na 2:0 Standa s asistencí Honzy a za další čtyři minuty pak na 3:0. První střelec druhé půlky byl soupeř – Vašek. Další gól už ale Red Dragons nepřidali. Do hry nastoupil náš nejmladší hráč Jirka a spolu se Standou přidali tři góly a zvýšili na konečných 6:1. Na naši bránu letělo celkem 7 střel, ale ta soupeřova byla zasypána hned 31 střelami.

Druhým soupeřem nám byl tým New Cavaliers. Zápas byl od začátku živý a díky naší taktice vysazené hry i oboustranně gólově bohatý. První gól jsme ale dali my a zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou – soupeř se dotáhl nejvýš na rozdíl dvou branek. První dvě branky vstřelil Standa, třetí přidal v šesté minutě po Standově asistenci Honza. Na začátku sedmé minuty se trefil i soupeř (Jan Vondra po dlouhé přihrávce Tomáše Suchého). Následně zvýšil Standa na 4:1 a těsně před koncem první poloviny se trefil Tomáš Suchý a snížil tak na 4:2. V druhé polovině padlo dalších osm gólů – 5 do branky soupeře (Standa tři góly a jedna asistence, Denis dva góly) a 3 do branky naší. Vyhráli jsme 9:5. Počet střel na obě brány byl po dlouhé době obrácený – na naši bránu šlo víc střel než na bránu soupeřovu – 15:14.

Poslední zápas jsme odehráli s týmem SK Indians Plzeň. První gól opět padl až ve třetí minutě. Trefil se Standa. Na další gól jsme si ale museli počkat až do minuty desáté, pak se s asistencí Honzy opět trefil Standa. Chvíli na to snížil na 2:1 Michal Enge. Na konečných 3:1 za první polovinu skóre upravil Standa. Druhou polovinu gólově otevřel Denis s asistencí Standy. Standa sám přidal ještě dva góly, ale dvakrát se trefil i soupeř. V poslední minutě se po krásné akci a přihrávce od Standy trefil Jirka. Vyhráli jsme 7:3. Na naší branku letělo 12 střel, na tu soupeřovu hned 21.

Třetí kolo tak vyhráli Jaguáři a ziskem dalších devíti bodů potvrdili svou dominanci v základní části soutěže. Do závěrečného Play-off postupujeme z prvního místa, Svou pozici na druhém místě upevnili Indiáni po výhrách 5:0 nad New Cavaliers a 8:2 nad Red Dragons. Na třetím místě zůstává tým New Cavaliers a zatím bez bodu zůstává tým Red Dragons.

Na třetí kolo jsme přijeli se všemi našimi hráči, a konečně je nás tolik, že zaplníme kompletně střídačku. A hlavně to trenérce umožňuje střídat a neomezeně kombinovat sestavu, což také dělá. Nejen že si zahrají všichni, ale dobře se pozná, komu vyhovuje jaká pozice, a kteří spoluhráči si sedí nejlépe. Trénink v tělocvičně je jedna věc, ale v zápase na velkém hřišti může být vše jinak. Třetí kolo bylo také první převedení nové taktiky, kterou jsme trénovali celou zimu, z naší malé tréninkové tělocvičny na velké hřiště a proti hráčům, se kterým nehrajeme každý týden. A v tomto „ostrém tréninku“ jsme obstáli a ukázaly se nám naše rezervy, a věci, které musíme pilovat.

Děkujeme naší trenérce za čas a úsilí, kterou nám věnuje. Děkujeme také všem našim hráčům, kteří se nenechali zlákat sluníčkem, a jako vždy a v rámci týmového ducha přišli bojovat, stejně disciplinovaně, jako chodí každý týden na tréninky. Děkujeme i našim pomocníkům a fanouškům – Matějovi, Jendovi a Jakubovi.