Jaguáři ovládli základní část ligové soutěže 2018/2019

V sobotu 27. dubna se ve Sportovní hale Radotín konalo čtvrté, tedy poslední, kolo základní části letošní sezóny. Toto kolo pořádal tým Jaguars s pověřením České federace Powerchair Hockey. Jaguáři měli z předchozích kol, která všechny vyhráli, takový bodový náskok, že o jejich postupu z prvního místa do bojů v Play-off už bylo rozhodnuto, takže poslední kolo jsme mohli pojmout jako velký trénink. Jelikož kola se nezúčastnil Standa, hlavní střelec našeho týmu, a Jarda, hráč s T-stick, který se už usídlil v našem základu, mohli jsme si ověřit, jak obstojíme v této oslabené sestavě. Navíc jsme si chtěli prověřit novou strategii hry a taktiku, kterou trénujeme teprve pár týdnů.

Naším prvním soupeřem byli New Cavaliers Praha. Začali jsme zvolna, ale drželi taktiku. První gól vstřelil Denis ve třetí minutě. Další gól padl až na začátku minuty deváté a opět se trefil Denis. Na konci první poloviny se ještě trefila Markéta s asistencí Denise. Soupeř se trefil jen jednou, a to těsně před odpískáním konce první poloviny. Mohli jsme si tak trochu oddechnout – v nezvyklé sestavě jsme začali dobře a do druhé poloviny tak naskočili s vedením 3:1. Skóre se v druhé polovině měnilo až po trestném střílení Markéty, která poslala míček naprosto chladnokrevně brankáři mezi kolečka. Ve 23. minutě sice soupeř ještě snížil na 4:2, ale ve 28. minutě naše vítězství v tomto zápase potvrdil Denis s asistencí Markéty. A střílelo se docela dost. Na naši bránu letělo 16 střel, ale na tu soupeřovu hned 23.

V našem druhém zápase jsme se utkali s Red Dragons Praha. Na začátku nám trochu trvalo se zorientovat. Dezorientovaná byla asi i brankářka, když na začátku páté minuty nacouvala do brány a dala tak soupeři možnost otevřít skóre zápasu gólem z trestného střílení. Pak se až do 13. minuty hrálo bez gólů na obou stranách. Hrálo se, a taky střílelo, hlavně na polovině soupeře. Ve 13. minutě se pak hned dvakrát trefil Denis a na začátku 14. minuty přidal gól Honza. Před koncem prvního poločasu ještě soupeř snížil na 2:3. Trefil se Vašek Uher a byl to poslední gól Draků v tomto zápase. Druhá polovina už byla v plné režii Jaguárů a dala by se nazvat „mládí vpřed“. Hned pár vteřin po zahájení poločasu se trefil Denis. A ve 20. minutě předvedla Markéta další chladnokrevný nájezd, ale posledních deset minut zápasu patřilo střelecky našemu nejmladšímu hráči Jirkovi. Desetiletý Jaguár prokázal nejen velké individuální zlepšení, ale především skvělé zvládnutí nové taktiky. Po krásných akcích a přihrávkách hlavně od Honzy nastřílel Jirka hned pět gólů v řadě! Udělal tím velkou radost celému týmu a hlavně trenérce, díky jejímuž úsilí se z Jirky stal střelec zápasu. Střelce dělá tým a spolupráce. Vyhráli jsme 10:2. Soupeře jsme opět drtivě přestříleli i ve střelách na bránu

Jako třetí soupeři nás čekali SK Indians Plzeň. Zápas opět otevíralo trestné střílení, a to hned v první minutě. Penaltu proměnil Jirka. V sedmé a desáté minutě se ale dvakrát trefil soupeř. Na začátku 15. minuty vyrovnal po asistenci Markéty Denis, ale do konce prvního poločasu se dvakrát opět trefil Jan Vaněk. Do druhého poločasu jsme tak naskočili s dvougólovým mankem – 2:4. Denis ale góly ve 20. a 24. minutě vyrovnal na 4:4. Jan Vaněk ale ve 26. minutě navýšil na 5:4, a na to už jsme ve vyostřeném zápase odpovědět nestihli. Indiáni nás přestříleli i ve střelách na bránu 18:16.

Na čtvrtém kole jsme tak skončili o gól druzí, a vzhledem k naší sestavě a nezažité nové taktice jsme se svým výkonem spokojení. Naším soupeřem do Play-off se stejně jako loni stal tým SK Indians, který si druhou příčku v celkové tabulce pojistil vítězstvím na čtvrtém kole. O třetí místo si opět zahraje tým New Cavaliers s týmem Red Dragons, který za celou sezónu nezískal ani bod.

Děkujeme trenérce, která se našemu týmu věnuje, a díky níž zkoušíme stále nové taktiky a strategie. Díky i celému našemu týmu – tohle kolo jsme zvládli týmově a ukázali jsme všem, že tým Jaguárů nestojí na jednom jménu a střelci, byť on svou hrou prostě vždy bude vyčnívat. Děkujeme i našim asistentům, pomocníkům a fanouškům Matějovi, Jendovi a Matějíčkovi.