Jaguáři na MINI Prague Cupu

Ve dnech 10. a 11. května se konal druhý ročník turnaje MINI Prague Cup, který pořádá tým Jaguars. Turnaj MINI Prague Cup je menší verze našeho tradičního turnaje Prague Cup. První ročník v roce 2014 jsme uspořádali z potřeby víc si zahrát, protože jsme ten rok nehráli v české lize a v sudý rok se velký Prague Cup nekonal.

Letos jsme k tomuto menšímu a pro účastnící se týmy cenově příznivějšímu formátu sáhli z důvodu nízkého počtu přihlášených zahraničních týmů – řada týmů měla v tom samém termínu už jiné akce. Nakonec se letos účastnilo celkem pět týmů – tři týmy české (Jaguars, New Cavaliers Praha a SK Indians Plzeň) a dva týmy zahraniční (Iron Cats B ze Švýcarska a Star Drivers z Německa). Jako místo konání jsme opět vybrali oblíbenou Sportovní halu Radotín.

V pátek se odehrály všechny zápasy jedné základní skupiny. Hrálo se 2×10 minut. Hrací den otevíral zápas Jaguars a New Cavaliers. Jako vždy, i tentokráte jsme se rozjížděli pomalu. První gól se nám přes hradbu obrany na samém brankovišti povedlo dát až na konci osmé minuty první poloviny. Konkrétně se trefil Honza po přihrávce od Standy. A to byl také poslední gól první poněkud nezáživné poloviny zápasu. Skóre druhého poločasu otevřel Standa proměněným trestným střílením. Až v 17. minutě pak Standa zvýšil na 3:0 a za minutu pak na 4:0. Na konečných 5:0 zvyšoval opět Standa tentokrát po přesné přihrávce od Jiříka 18 vteřin před závěrečným hvizdem. Soupeře jsme přestříleli ve střelách na bránu 9:4.

Naším druhým soupeřem byl švýcarský tým Iron Cats B. Sice se jedná o „béčko“ silného týmu Iron Cats, ale tým je plný šikovných hráčů, a dokáže soupeře dost potrápit. Na nás Iron Cats prostě platí. Zápas byl od začátku velmi živý a hra se přelévala po celém hřišti. Skóre otevřel Standa ve čtvrté minutě a v páté minutě zvýšil už na 2:0. V osmé minutě však Švýcaři snížili na 2:1, což byl také výsledek prvního poločasu. Hned na začátku poloviny druhé soupeř vyrovnal na 2:2. Ve 13. minutě zvýšil Standa na 3:2, jenže soupeři trvalo jen půl minuty, aby skóre opět dorovnal. V 16. minutě nás do vedení posunul opět Standa, tentokrát s asistencí Jiříka. Jenže ve stejné minutě Švýcaři opět vyrovnali 4:4, a v 17. šli poprvé do vedení. V 18. minutě naštěstí opět srovnal náš tým – Honza s asistencí Standy. Na začátku poslední minuty však přišel opět gól Manuela Meldera, který nastřílel pět z celkových šesti švýcarských gólů. Minutu před koncem jsme tak prohrávali 5:6, ale přesně 30 sekund před koncem zápasu se trefil Jiřík, který se utrhl do samostatného úniku, když k němu doputoval vybojovaný míč na brankovišti. Remízu jsme udrželi. Ve střelách na bránu nás Ironi v herně pěkném zápase přestříleli 27:17.

V našem třetím zápase základní skupiny jsme se utkali opět s ligovým soupeřem – SK Indians Plzeň. První gól zápasu vstřelili Indiáni a na začátku čtvrté minuty přidali i gól druhý – vedli tak rychle 2:0, což je pro nás spíš méně obvyklá situace. Snažili jsme se zklidnit naší hru, vrátit se do zadané taktiky a zpřesnit střelbu. A to se nám podařilo. V šesté minutě se trefil Honza po přihrávce Standy a v osmé minutě jsme přidali dokonce hned dva góly – trefili se Standa a Denis s asistencí Standy. Indiáni už gól nepřidali, a tak jsme první poločas po obratu vyhráli 3:2. Druhý poločas už byl plně v režii Jaguárů. Standa upravil konečné skóre na 5:2. V bráně Jaguárů si celý zápas odchytala Kristýna, a neměla moc práce. Indiány jsme přestříleli 23:6.

Naším posledním soupeřem v posledním zápasu základní skupiny a dne byli němečtí Star Drivers. S tímto týmem jsme ještě nikdy nehráli, ale setkali jsme se s několika hráči. Dva hráči týmu jsou součástí německé reprezentace. Samotný tým pak hraje v německé první lize. V pátek byl ale na hřišti přítomný jen jeden z nich – Kaan Şişik. Čekali jsme další rychlý a vyrovnaný zápas. A všechna očekávání se naplnila. První gól zápasu přišel na začátku čtvrté minuty a střelec byl právě Kaan Sisik, který byl střelcem i všech dalších německých gólů. Na začátku páté minuty zvýšil soupeř na 2.0, ale Standa vzápětí snížil trefou na 2:1. Před koncem prvního poločasu pak Denis vyrovnal na 2:2. Skóre druhého poločasu jako první opět změnili Němci – 2:3. V 15. minutě ale zareagoval gólem Standa. V 17. minutě Star Drivers opět gólově odskočili, aby Markéta s asistencí Standy v 18. minutě opět srovnala. 4:4. Kaan však za 13 sekund opět zvýšil německý náskok – 4:5. Na začátku 19. minuty ale Standa opět vyrovnal. Do konce zápasu zbývala poslední minuta a skóre bylo stále vyrovnané. 40 sekund před koncem ale utkání v náš prospěch rozhodl Denis s asistencí Markéty. Vyrovnaný a vypjatý zápas jsme po skvělé hře z obou stran vyhráli 6:5. Hra byla vyrovnaná i střelecky. Na naši bránu letělo 13 střel a na tu německou jen o jednu střelu víc.

Tímto posledním zápasem se tak uzavřel první hrací den. Základní skupinu vyhrál tým Jaguars před druhými Star Drivers a třetími Iron Cats. Na čtvrtém místě se se dvěma body umístil tým New Cavaliers a pátý skončil tým SK Indians Plzeň. Druhý den nás čekaly zápasy Play-off a hrací čas se prodloužil na 2×15 minut. O našem soupeři do Play-off ale musel rozhodnout „předzápas“ mezi čtvrtým a pátým v základní skupině. Tento souboj vyhrál tým New Cavaliers 10:2. Nutno podotknout, že ani jeden z českých týmů nehrál ve svém typickém ligovém složení. Soupiska Indians byla oslabena absencí a v týmu New Cavaliers se zase objevili již zkušení hráči, kteří ale v dresu New Cavaliers normálně nehrají. Nám v sobotu chyběl Denis, který ležel doma se zablokovanými zády.

První semifinálový výsledek dopadl 13:5 pro tým Star Drivers. Pak už se hrálo druhé semifinále a naším soupeřem byl opět tým New Cavaliers. Tým, který první měnil skóre, byli Jaguars. Na konci třetí minuty se trefil Honza. Na začátku páté minuty pak přidala druhý gól Markéta. Soupeři se ale ještě v té samé minutě podařilo snížit na 1:2. Byl to ovšem jediný gól, který se do naší branky v první polovině hrací doby dostal. Jaguars ještě do konce prvního poločasu navýšili na 4:1 (oba góly vstřelil Standa). Střelec první branky v druhém poločase byl stejný jako ten v poločase prvním – tedy Honza. Ve 24. minutě zvýšil už na 6:1 Standa. Ve 27. minutě přidal další gól Honza s asistencí Standy. Na konci této minuty se Kavalírům konečně podařilo snížit – trestným střílením na 7:2. Jenže Jaguáři byli v dobré střelecké náladě – do konce zápasu ještě přidali tři góly (Standa, Honza s asistencí Standy a nakonec Standa sám). V čase 29:52, tedy 8 vteřin před závěrečným hvizdem, ještě New Cavaliers upravili výsledek na konečných 10:3. Soupeře jsme přestříleli 26:11.

Po zápase mezi týmy Iron Cats a New Cavaliers o třetí místo (vyhrál tým Iron Cats 6:5 po samostatných nájezdech), nás čekalo finále s týmem Star Drivers. Soupiska Star Drivers se pro sobotní zápasy rozrostla o dalšího hráče, který patří do týmu německé reprezentace. A převaha Němců na hřišti byla znát. Zápas sice gólově zahájil Standa už v čase 0:16, jenže soupeř srovnal na 1:1 za dalších 16 sekund. Další gól už se nám do konce první poloviny vstřelit nepodařilo, ale Star Drivers se trefili ještě třikrát. Vedli tak 4:1. Kaan Sisik se o góly tentokráte dělil s posilou – Vedou Yagizem. V druhém poločasu se nám podařilo přidat ještě dva góly – trefil se Honza a Markéta. Jenomže soupeř nás přestřílel. Zvítězil vysoko 9:3. Ve střelách na bránu to pak bylo 29:9.

Druhý MINI Prague Cup tedy vyhrál tým Star Drivers Bad Kreuznach z Německa. Gratulujeme. Jaguars se umístili na druhém místě před třetími Iron Cats Zürich ze Švýcarska. Na čtvrtém místě se umístil tým New Cavaliers a na pátém pak tým Sk Indians. Nejlepším střelcem se stal hráč týmu Star Drivers – Kaan Sisik, nejlepším hráčem s T-stick hokejkou byl Angelo Metzker z týmu Iron Cats a i cena pro nejlepšího brankáře, kterým se stal Cla Capitani, míří do týmu Iron Cats. Gratulujeme.

Tradičně děkujeme naší skvělé trenérce Andree za přípravu, naším pomocníkům a fanouškům Matějovi, Jendovi, Míše a Ondřejovi za podporu. Za pomoc s přípravou a organizací turnaje děkujeme strážníkům Městské policie z útvaru prevence, Elišce a Marušce.

Děkujeme i všem týmům za účast a doufáme, že se zase herně brzy setkáme.