K hattricku v suchém triku?

V sobotu 25. května to konečně přišlo. Vrchol ligové sezóny 2018/2019, tedy Play-off, se odehrálo v pražské Sportovní hale na Třebešíně. Jaguáři vstupovali do bojů z prvního místa po základní části – ze čtyř kol tři vyhráli a na posledním kole byli jen těsně druzí. Naším soupeřem o titul tak byli celkově druzí – SK Indians Plzeň. O třetí místo si na dva vítězné zápasy zahráli New Cavaliers Praha a jejich kluboví parťáci Red Dragons Praha. Abychom se stali už po třetí Mistry ČR, museli jsme získat nad Indiány dvě výhry. Papírové předpoklady jsou jedna věc, ale tíha okamžiku a nervozita už v zápasech Play-off míchali kartami. Věděli jsme, že nesmíme nic podcenit a nechat náhodě, protože ve finále se může stát všechno.

První zápas dne patřil však New Cavaliers a Red Dragons. Hráči týmu Red Dragons se bez svého základního hráče a tahouna v podstatě jen bránili a nevěděli si s Kavalíry vůbec rady. První zápas prohráli vysoko 18:2.

Pak už na hřiště nastoupili Jaguáři a Indiáni ke svému prvnímu zápasu. Začali jsme jistě. První gól padl už ve 28. vteřině – trefil se Honza s asistencí Standy. Ve druhé vteřině se trefil Standa sám a v páté pak sám Honza. Do konce prvního poločasu už žádný další gól ale nepadl – Jaguárům se trochu rozpadla taktika, ale obrana držela dobře a Indiány jsme k ničemu nepustili. V poločase to tak bylo 3:0. I druhý poločas jsme střelecky otevřely my – v 18. minutě se bez asistence trefil Standa. V 19. Standa s asistencí Denise a ve 23. Denis sám. Bylo to tedy 6:0, když se po rychlém brejku trefil poprvé soupeř. V té samé minutě navíc Indians dali další rychlý gól, když pronikli naší obranou. Chvíli se pak hrálo bez gólů na obou stranách. Vystřídali jsme a snažili jsme se uklidnit hru. A povedlo se. Ve 28. minutě Standa opět zvýšil, tentokrát a asistencí Jirky, který naskočil na hřiště na poslední minuty zápasu. Na začátku poslední minuty pak na 8:2 zvýšil Standa a v čase 29:38 uzavřel zápas svým gólem na 9:2 Honza. Ve střelách na bránu jsme protihráče přestříleli 24:8.

Na hřišti nás opět vystřídali týmy hrající o třetí místo – New Cavaliers a Red Dragons. I tento druhý zápas dopadl podobně jako první – 16:2 pro Cavaliers, kteří tak hladce získali celkové třetí místo. Ještě bych zmínila těžkou pozici brankářky Red Dragons Lucie Flejberkové, na kterou jen za dva zápasy Play-off letělo hned 120 střel.

A to už nás čekal druhý zápas s Indiány, který mohl být rozhodující. Doufali jsme, že rozhodující bude, a že si dojdeme pro pohár ve dvou zápasech. A to asi zvedlo naši nervozitu. Indiáni nám to samozřejmě nechtěli dát zadarmo. A od začátku to bylo znát. Indiáni tlačili a my jsme byli spíš rozhození, hlavně v útoku. Obrana naštěstí fungovala dobře, takže i když se na bránu Jaguárů v prvním poločase dostalo pravděpodobně víc střel, než jsme my vystřelili na brankáře Indiánů, žádný se nedostal až do brány. V prvním poločase nepadl gól do žádné z branek a skóre nervózního zápasu tak zůstalo 0:0. O přestávce jsme se vydýchali a snad trochu uklidnili. Druhá polovina ukázala, že nás bezbrankové skóre a tlak Indiánů nerozhodil. Srovnali jsme hru a v 17. minutě se konečně trefil Standa s asistencí Honzy a za minutu si pozice obrátili. Ukázalo se, že ten první gól zápasovou nervozitu a střeleckou křeč zlomil. Štěstí se přelilo na naši stranu. Indiánům navíc moc nepomohlo nucené střídání Jana Thenota, kterému se zastavil vozík. Ve 20. minutě Standa zvýšil na 3:0, o minutu později s asistencí Honzy na 4:0. Pak se pěknou střelou od mantinelu po Standově přihrávce trefila Markéta. Na začátku 29. minuty se trefil Jirka a o minutu později přidal druhý gól, když vybojoval míč u mantinelu a poslal ho krásnou dlouhou střelou k tyčce soupeřovi brány. Na konečných 8:0 uzavřel Standa. Nakonec jsme soupeře přestříleli 27:15. Tím jsme získali druhou potřebnou výhru a získali titul Mistrů ČR.

Jaguárům se tak povedlo po třetí obhájit mistrovský titul a také jsme to na závěrečném slavnostním večeru řádné oslavili. Pohár jsme ale nezískali v suchém triku, protože Standa pojal přebírání poháru ve stylu formule 1 a celý tým tak zlil šampaňským. Z druhého místa se nakonec radoval tým SK Indians Plzeň. Třetí skončil tým New Cavaliers před čtvrtými Red Dragons. Jaguáři navíc získali i tři ze čtyř individuálních ocenění. Stanislav Cimpa získal ceny pro nejlepšího střelce i nejlepšího hráče a Jana Stárková získala cenu pro nejlepšího brankáře sezóny.

A jak jsme si v sezóně vedli? Standa nastřílel za základní část 57 gólů a přidal 15 asistencí. V Play-off pak ještě přidal 9 gólů a tři asistence. Na druhého v pořadí, Jana Vaňka, má náskok 25 bodů i při své neúčasti na čtvrtém ligovém kole. Právem mu tak přísluší již zmíněné individuální ceny. Další Jaguár v tabulce je celkově pátý Denis – 25 gólů a 10 asistencí a v Play-off přidal jeden gól i asistenci. Celkově osmý Honza nastřílel celkem 16 gólů a přidal 10 asistencí, z čehož v Play-off byly 4 góly a 2 asistence. Nejmladší hráč Jaguárů – i celé ligy – desetiletý Jirka se v soutěži mezi samými dospělými hráči také prosadil. Umístil se na celkovém 11. místě s 12 góly a 7 asistencemi. Z toho v závěrečném Play-off byly dva krásné góly a jedna asistence. Na 13. místě mají Jaguáři Markétu – 6 gólů a 4 asistence + jeden gól v Play-off. V tabulce střelců figuruje i kapitánka Iva hrající s T-stick – jedna asistence. Gólové šance připravuje prostě celý tým. Do hry se dále letos zapojil a pomohl Pavel, zkušený obránce s T-stickem, Jarda, aktivní „téčkař“, a také druhá brankářka Kristýna. Celkově Jaguáři za sezónu nastříleli 127 gólů a jen 29 jich obdrželi. Vystřídali jsme několik taktik a herních systémů, které jsme poctivě natrénovali na každotýdenních trénincích. Naše hra se pořád mění a posouvá.

Děkujeme naší skvělé trenérce Andree Kuncové, která se nám již několik let věnuje, studuje nové trendy v PH a přináší tak do naší hry stále něco nového. Děkujeme i všem našim pomocníkům, fanouškům a asistentům, především však Jendovi a Matějovi, dále pak Mirkovi, Bobovi, Míše a Ondrovi a také Matějdovi a Jonášovi.