Jaguáři na Oravě

Jaguáři tentokrát jeli do tak vzdáleného místa konání druhého kola ligy, že si to vyžadovalo zajištění většího automobilu pro převoz vozíků. Tým bylo potřeba vzít celý a na druhém kole odehrát zápasy v předem připravených sestavách a lajnách. Těsně před odjezdem přišla jedna omluvenka od Pavla Štolby, ze zdravotních důvodu, a tak jsme odjeli bohužel bez něj. I tak bylo v pátek na cestě na Slovensko osm hráčů, trenérka, mechanik, rozhodčí a osobní asistenti. Výprava tak čítala celkem 13 lidí.

Koncepci tréninků v letošní sezóně ovlivnila účast některých hráčů v nadcházejícím důležitém turnaji reprezentace a bylo třeba zohlednit i výsledky z klubového turnaje v Nizozemí, který jsme odehráli na konci letošního léta. Jaguáři měli možnost vyzkoušet svou připravenost na mezinárodní úrovni a tréninkové jednotky tak mají jasné cíle. Dolní Kubín měl tedy ukázat herní připravenost nově vzniklých sestav během hry. Cíl byl jasný. Dokázat udržet vlastní hru a držení balónku.

Systém, který Jaguáři momentálně hrají, je i trendem význačných zahraničních týmů. Florbalová technika hole, florbalové dovednosti, jako je hra jeden na jednoho, florbalové ofenzivní systémy s tvořením prostoru, hra na tři hokejky, a hlavně i změny v sestavě a postech. Iva Zemková od letošního roku se spolu s Kristýnou Budskou budou dělit o branku a Jana Stárková tak naplno zaujme s Radimem Navrátilem role T- stick v poli. To bylo pro náš tým důležité a s tím se odjíždělo na šestihodinovou cestu směr Orava.

První zápas s Indiány s výsledkem 14:1 až na pád Honzy Hašlara nepřinesl žádné adrenalinové okamžiky. Ukázal ale, že Jaguáři si novou hru osvojili, a držení prostoru na naší půlce s možností střel přes půlku bez protiútoku soupeře hrát umíme.

Druhý zápas s New Cavaliers, kteří jsou poslední roky pro Jaguáry velkým soupeřem, byl plný očekávání, protože tady se mělo ukázat, jestli si tým hru udrží i v rychlejším tempu zápasu, a také kde jsou rezervy. Jaguáři neustoupili ze svého taktického plánu držet hru, ale bohužel i přes získanou převahu držení balónku nedokázali střílet a využít útoku ke koncovkám. Podstatná a nezbytná součást hry. Bez střel nejsou góly a bez gólů není vítězství. Mladý Jiří Táborský si tak vychutnal své chtění proměňovat góly a Jaguáři podlehli 2:6.
Ze zápasu si tým odnáší hlavně to, že hrát umíme, ať je ve hře jakákoliv lajna, což je v dlouhodobém měřítku pro tým velmi důležité. Také to, že i při absenci některé z hokejek jsou výsledky zápasů konstantní. Dále si tým uvědomil, že nesmí zapomenout na frekvenci a efektivitu střel, protože to je spolu s chutí zvítězit podstata.

Poslední třetí zápas byl pro Jaguáry velmi očekávaným. Domácí pořadatelský tým BlueSky Butterflies za poslední dobu udělal velký skok v připravenosti hráčů na hřišti a jejich výkony stále stoupají. Konečně tak máme v lize dalšího soupeře, se kterým je možnost vyrovnaně změřit síly. S výsledkem 9:2 si Jaguáři odnesli výhru, ale zadarmo ji BlueSky Butterlies Jaguárům nedali. Bylo třeba si hlídat protivníkovy pěkné protiútoky, ale i střely na naši branku.

Na druhém kole ligy tedy skončili Jaguáři na druhém místě. Díky všem hráčům za účast a nasazení, realizačnímu týmu za pohodový výjezd na Slovensko a pořadatelskému týmu za pěkně přípravné kolo ligy v Dolním Kubíně.