Jaguáři mají rádi výzvy

V sobotu 16. září se ve Sportovní hale TJ Lokomotiva v Plzni odehrálo první kolo nové sezóny České PH ligy. Podzimní část sezóny přijely otevřít všechny tři české a jeden slovenský tým. Nejblíž to měl domácí a zároveň pořadatelský tým SK Indians, ale ani dva pražské týmy – Jaguars a New Cavaliers to neměli daleko. Dlouhá cesta ale čekala bratislavský tým Bluesky Butterflies.

Zatím každý ligový ročník začínal s nějakými změnami a novinkami, a to v soutěži samotné nebo aspoň u Jaguárů. Asi největší novinkou letošní sezóny je dětská soutěž. Především v týmu Jaguárů se loni objevilo tolik nadšených a talentovaných jaguářích mláďat, která udělala v krátké době takový pokrok, že se pro ně mohla, a možná i tak trochu musela, otevřít dětská soutěž. Šest našich hráčů do čtrnácti let doplnil jeden hráč v tomto věku z týmu SK Indians. Děti sehrály dvě utkání mezi hlavními zápasy systémem 2+1. Utkání řídil jeden rozhodčí. Zápal a nadšení do hry byly patrné a hala se naplnila dětským entusiasmem. K vidění byly i moc pěkné akce. Jsme na naše juniory patřičně hrdí a velký dík za to patři hlavně naší trenérce Andree Kuncové, která se teď kromě nás věnuje i dětem.

Změnou v týmu Jaguárů byl výpadek brankářky Kristýny Budské. Její místo tak poprvé ve své dlouholeté kariéře hráčky s T-stick hokejkou v poli obsadila Iva Zemková. A premiéra to byla, především díky obrovskému přehledu o hře před sebou a velkým zkušenostem ze hřiště, velice dobrá. A to jí to výkon týmu a vůbec celý vývoj na hřišti rozhodně neusnadnil. Nicméně to byla pro celý tým velká změna, protože každý brankář má svůj styl chytání, jiné možnosti, a především jiný styl komunikace, a to vše se musí usadit.

Další novinkou na tomto turnajově pojatém kole ligy byla přítomnost týmu české televize, protože vybrané zápasy se vysílaly přímým přenosem na vedlejší kanál ČT Sport Plus.

Hrací den jsme zahájili trochu netradičně – těsně před začátkem našeho prvního zápasu se ozvala siréna a výzva k opuštění haly. Poplach se naštěstí ukázal jako planý, ale časový skluz už se s námi vezl celým dnem. Konečně jsme mohli začít. Náš první soupeř byl domácí tým SK Indians. Sice jsme nedrželi taktiku, jak jsme měli, ale přesto jsme vyhráli 8:1. Po pauze nás čekal hlavní, a přímým přenosem přenášený, zápas proti našemu hlavnímu ligovému rivalovi – New Cavaliers. Ze začátku zápasu jsme vedli už 3:1, ale pak se naše hra úplně rozpadla a nedařilo se nám vůbec nic, včetně velmi neefektivní střelby. V druhé polovině soupeř vyrovnal, a nakonec nás porazil 10:4. Poslední zápas proti týmu Bluesky Butterflies z Bratislavy jsme vyhráli 14:1 a svým výkonem se blýskl především Jan Hašlar, který následně také obdržel cenu pro nejužitečnějšího hráče turnaje. Gratulujeme.

Takže se vlastně tak trochu opakoval scénář z loňského a vlastně i předloňského roku, kdy jsme nový ročník zahájili prohrou s Kavalíry. Zatím se nám to vždy podařilo obrátit a titul na konci sezóny vyhrát. Nevěšíme tedy hlavy a vracíme se do poctivého tréninku.

Děkujeme především naší trenérce Andree, všem našim hráčům, pomocníkům a fanouškům.