Jaguáři otáčí kormidlem

V sobotu 9. března se ve Sportovní hale v pražském Radotíně konalo třetí kolo České PH ligy. Třetí kolo otevřelo po dlouhé zimě jarní část sezóny 2023/24. Pořadatelem byl pod hlavičkou ČFPH náš tým Jaguars. Zúčastnily se všechny tři české týmy – kromě domácích Jaguárů to byl druhý pražský tým New Cavaliers a plzeňští SK Indians – a tým Bluesky Butterflies z Bratislavy. Kromě klasických ligových zápasů nás čekala i dvě utkání našich mladých hráčů do 14 let.

Vývoj základní části této sezóny zatím nebyl pro náš tým úplně příznivý. Náš hlavní rival v tabulce – New Cavaliers – nás porazil na prvním (10:4) i druhém (6:2) kole, ale na to jsme už z několika minulých sezón zvyklí. Jaguáři jsou totiž dynamický tým a kromě toho, že reagují na změny ve své soupisce a samotný vývoj hráčů jako jednotlivců, tak také přizpůsobují hru novým trendům a snaží se tak stále přicházet s něčím novým. Je tedy celkem logické, že herní posun, a tím i možná převaha, se projeví až v druhé části sezóny, když se změny pěkně usadí a vše do sebe zapadne. Opět se nám to potvrdilo na tomto kole.

První zápas jsme sehráli se slovenským týmem Bluesky Butterflies, který jde každé ligové kolo svým výkonem nahoru. Pomáhá jim lepší technické vybavení, ale hlavně chytrá hra. Sice jsme je porazili s převahou 11:0, ale plzeňští Iniáni už takové štěstí neměli a bratislavský tým zopakoval svůj úspěch z předchozího kola, když si právě porážkou Indiánů připsal první body, a porazil plzeňský tým znovu. Ale zpět k našemu zápasu. Góly si rozdělili Standa (6) a Lukáš (4), ale musíme vypíchnout jednu asistenci – ve svém prvním ligovém zápase si připsal bod náš nový hráč David Anofrei. Jednou si za asistoval i Pavel F. a Honza. A na rozdíl od našich brankářek Jany a Kristýny, na které šlo od soupeře celkem pět střel, se slovenský brankář dost zapotil – musel zasahovat hned třicetkrát.

Druhý zápas bylo často skloňované pražské derby dvou lídrů tabulky už několik let – Jaguáři proti New Cavaliers. Jaguáři nastoupili do zápasu s čistou hlavou, protože případné druhé postupové místo do hlavních bojů v Play-off už měli jisté. A bylo to znát. Spolu s usazeným herním systémem a vypilovanou technikou jednotlivých hráčů jsme měli utkání od začátku pod kontrolou – a tentokrát až do konce. První poločas jsme vyhráli 4:1 a druhý 3:2. Na naší herní převahu a sehranost tentokrát soupeř nedokázal zareagovat – první gól vstřelil za Kavalíry Jirka až v čase 12:38, když už jsme po třech gólech Standy a jedné trefě Pavla F. (asistoval Honza) vedli 4.0. Ve druhém poločase přidal svůj druhý gól Pavel F. (asistence Standa) a dva góly Standa. Počet střel, proti kterým museli brankáři zasahovat, byl na obou stranách podobný – 20 zásahů pro Janu a Kristýnu a 23 pro brankáře Kavalírů.

Posledním soupeřem byli plzeňští SK Indians. Utkání skončilo vlastně podobným výsledkem jako na minulém kole – místo 14:1 to teď bylo 14:4. Góly jsme si pěkně rozdělili – 7 na každý poločas. Do hry opět zasáhl náš nováček David a tentokrát si po asistenci připsal bod do tabulky za gól. Gratulujeme ke skvělému vstupu do ligové soutěže. Zbytek gólů si rozdělili Standa (7; dvě asistence Pavel, jednu Lukáš a Honza), Lukáš (4; dvě asistence Honza) a Pavel F. (2; jedna asistence Standy). Na naši bránu letělo 13 střel, na tu soupeřovu hned 38.

Mladí hráči do 14 let vytvořili dva týmy po třech hráčích s hráčem na střídání a sehráli dva zápasy v přestávkách mezi ligovými utkáními. Pod dohledem ligového rozhodčího ukázali jak obrovskou radost a nadšení ze hry, tak veliký pokrok, kterého díky pravidelným tréninkům pod vedením zkušené trenérky dosahují. Pro děti s handicapem je kolektivní sport skvělá příležitost, jak rozvíjet svůj potenciál, zažít úspěch, posílit sebevědomí, mít stejnou aktivitu jako jejich spolužáci bez handicapu… prostě skvělá aktivita pro „zdravý“ vývoj a rozvoj mladé osobnosti. Tito mladí hráči jsou nadějí našeho sportu a rádi přivítáme další.

Jaguáři tak třetí kolo s převahou vyhráli, a to je dobrý příslib pro závěr sezóny, a hlavně pro bitvu o titul na závěrečném Play-off.

Děkujeme trenérce a všem hráčům za poctivý trénink. Stejně tak děkujeme všem našim podporovatelům a fanouškům.