Jaguars na cestě zpět do ligy

O víkendu 6. a 7. června se v Praze na Třebešíně odehrál Přípravný ligový turnaj,v rámci něhož se týmy měly seznámit se změnami, které nová ligová sezóna přinese. Jak už napovídá nadpis článku, tým Jaguars se po roce vrací do české ligové soutěže. K tomuto kroku jsme se rozhodli právě na základě změn, které soutěž čekají. Vznikla ligová komise složená ze samotných hráčů, která mimo jiné přepracovala řády a bude dohlížet na jejich dodržování. Právě laxní přístup k pravidlům a řádům byl hlavní důvod našeho odchodu. Teď je ten správný čas udělat z EWH zase sport, který je brán vážně.

Turnaje se zúčastnily tři české týmy – Jaguars Praha, New Cavaliers Praha a SK Indians Avast Plzeň, které nastoupí i do ligy, která teď bude mít podzimní a jarní část. Tým Rejnoci Zlín se nezúčastnil a zatím ani nevíme, v jakém složení a jestli vůbec se zúčastní ligy. Trápí je personální problémy. Hrálo se systémem každý s každým v sobotu i v neděli. Součástí turnaje bylo i školení časoměřičů a schůzka vedení klubů a federace.

DSC_1481K prvnímu sobotnímu zápasu nastoupili Indians a New Cavaliers. New Cavaliers vyhráli 6:2. Dalším soupeřem pro Indians byl náš tým Jaguars. V první půlce se Indiánům vůbec nepodařilo proniknout přes naši obranu. To se jim povedlo až na koni druhé poloviny, kdy Jan Vaněk dal aspoň jeden gól. Na mou bránu šlo za celou hru jen pět střel. To brankář na druhé straně se nenudil, když zasahoval hned 32krát. Z toho dvanáct míčků skončilo v bráně. V první polovině se čtyřikrát trefil Standa, třikrát Denis a jednou Honza. V druhé půlce skóroval třikrát Standa a jednou se trefil Honza. Vyhráli jsme tedy 12:1.

Poslední sobotní zápas se odehrál mezi tradičními pražskými soupeři New Cavaliers a Jaguars. První půlka byla tentokrát v naší režii. V druhé minutě otevřel skóre Standa, v sedmé se přidal Denis a v jedenácté s asistencí Standy přidal další branku. V další minutě se po přihrávce Denise trefil Honza a už jsme vedli neuvěřitelných 4:0. Kavalírům se naše sehraná obrana podařila prolomit až ve třinácté minutě, kdy se trefil Václav Uher. První půlku jsme tedy vyhráli 4:1. Druhá polovina začala lépe pro Cavaliers, když se trefil Jan Horák. Na to ale rychle odpověděl Standa. Opět se nám dařilo držet hru a ve 24. minutě Standa přidal gól. Jenže od 25. minuty se nám naše obranná hra začala rozpadat. Jan Horák snížil na 6:3 a dvě minuty na to na 6:4. DSC_1536Ve 29. minutě Tomáš Suchý snížil na 6:5 a v poslední minutě navíc soupeř dostal rozehrávku před naší bránou. Standardní situaci naštěstí pro nás nestihl využít a my tak těsně vyhráli 6:5.

Nedělní den otevíral zápas Jaguars s Indians. I přes vysoký výsledek 15:1 pro Jaguars je nutné poznamenat, že byli Indians úspěšnější než v den předcházející v probourávání naší obrany, když se na mou bránu dostalo dvacet střel. Na jejich bránu šlo střel 34. Jediný úspěšný střelec za tým Indians v tomto zápasu byl Jan Thenot. Za náš tým se v první půlce trefili třikrát Standa, třikrát Honza a dvakrát Denis. Padl jeden vlastní gól. V druhé půlce se opět třikrát trefil Standa a po jednom gólu přidali Denis a Honza. Opět padl jeden vlastní gól. Druhý zápas Indians proti New Cavaliers dopadl 7:3 pro Cavaliers.

DSC_1599Poslední zápas turnaje se odehrál opět mezi Jaguars a New Cavaliers. A opět jsme začali lépe, když skóre otevřel Standa. V osmé minutě ale Jan Vondra vyrovnal. V deváté Standa opět navýšil. Další minutu Tomáš Suchý vyrovnal a Standa okamžitě přidal gól a na konci první poloviny se ještě trefil Denis, takže jsme první půlku vyhráli 5:3. Kavalírům se opět povedlo skórovat až v druhé polovině druhé půlky, kdy se trefila Michaela Charvátová, kdežto Standa se trefil ještě třikrát vždy s asistencí Honzy. Vyhráli jsme tedy 8:4.

A jak jsme si stáli v tabulkách? Standa obsadil první místo v tabulce střelců s 23 góly. Denis byl s devíti góly druhý a Honza se sedmi třetí. Já jsem nakonec byla těsně nejlepší brankář turnaje a Iva byla jednoznačně nejlepší hráč s T-stickou, což bylo vypočítáno podle nového vzorce, kdy se započítávají kritéria jako čas, počet gólů, které tým dal i dostal za dobu pobytu hráče na hřišti, asistence a góly.

Na závěr děkujeme tradičně naší trenérce Andree Kuncové, která sice nebyla přítomna, ale na turnaj nás připravila. Děkujeme našim asistentům a časoměřičům Míše, Jendovi, Janě a Mirkovi a Petře, která nás přišla podpořit. Díky rozhodčím a všem hráčům za účast.