Jaguáři na Prague cupuJaguars at the Prague cup

Hned v prvních dnech května (1. a 2. 5.) náš klub EWSC Praha pořádal v Praze už čtvrtý ročník mezinárodního turnaje Prague Cup. Je to událost, kterou plánujeme už rok dopředu a také k ní směřujeme naše tréninkové úsilí. Tentokrát se ho zúčastnilo sedm týmů – čtyři týmy přijely ze zahraničí (De Pont Rotterdam, GP Bulls Eindhoven, Tigers Bolzano a Torpedo Ladenburg) a doplnily je tři české týmy – kromě našeho týmu Jaguars Praha to byli New Cavaliers Praha a Indians Plzeň. Nižší počet týmů umožnil, aby se zápasy odehrály v jedné skupině, systémem každý s každým, což je pro zúčastněné hráče zajímavé a atraktivní vzhledem k velkému počtu soupeřů a poměřením sil opravdu se všemi. Turnaj se již po třetí konal ve Sportovní hale Radotín.

DSC_1474Tým Jaguars nenechal nic náhodě – na svém turnaji jsme chtěli uspět. Ale hlavně jsme si chtěli dobře zahrát a být soupeřem i těm nejlepším týmům Evropy, které k nám zavítaly. V hlavách jsme měli možná pro někoho nižší cíl – čtvrté místo. Vždyť De Pont Rotterdam a GP Bulls Eindhoven patří k nejlepším týmům celého Beneluxu a Torpedo Ladenburg kralují v Německu. Hra těchto týmů je stále na úplně jiné úrovni, ale i tak je zážitek s nimi hrát – může nás to dost naučit, ale hlavně jsme součástí krásné hry a vidíme, jak EWH může a měla by vypadat.

V pátek nás tak čekalo hned šest zápasů v základní skupině. Hrálo se sice „jen“ 2×10 minut, ale i to bylo dost vzhledem ke kvalitě a rychlosti hry některých soupeřů. Den jsme otevřeli zápasem s favorizovaným týmem De Pont. A Nizozemcům to trvalo přesně 18 vteřin, než se jim podařilo trefit do naší branky. Pak se nám ale dařilo držet obranu a Standovi se dokonce ve druhé minutě podařilo vyrovnat. Jenže De Pont nás podle předpokladu přestříleli. Na naší bránu šlo 29 střel, kdežto jejich brankář musel zasahovat jen sedmkrát. V poločase bylo skóre 5:1 pro soupeře a v druhé polovině přidal ještě dalších pět gólů. Z našich sedmi střel na bránu prošla do brány jen ta jediná. I přesto konečné skóre 10:1 pro De Pont byl jeden z našich nejlepších výsledků s tímto týmem.

DSC_0771V dalším zápase nás čekal náš hlavní domácí soupeř – New Cavaliers. Těm se také podařilo otevřít skóre a to hned ve dvanácté vteřině utkání. Jenže vzápětí se trefil Standa a do konce první minuty to stihl ještě jednou. Na začátku třetí minuty se trefil ještě Denis, ale zbytek poločasu se hrál bez gólů. V druhé půlce ještě Denis i Standa přidali gól a tým Jaguars tak vyhrál 5:1.

Na hřišti jsme rovnou zůstali, neboť nás čekal zápas s Torpédy Ladenburg, což je opět soupeř z balíku těch těžších soupeřů. Avšak tentokráte to byl náš tým, který dal první gól – hned v první minutě se trefil Standa. Torpéda ale rychle zareagovali a vyrovnali. V dalších minutách přidali další dva góly, ale v osmé minutě Standa trestným střílením snížil na 3:2. Do konce poločasu už gól nepadl. Ale ve druhé půlce přidali Němci další tři trefy, na což jsme už reagovat nedokázali. Vyhráli tak 6:2.

Po pauze nás čekal druhý nizozemský rým – GP Bulls. Nečekali jsme těžší zápas než byl zápas s De Pont. Ale brzy jsme poznali, že GP Bulls se opět zlepšili a nechyběla jím chuť střílet na soupeřovu branku kdykoliv je to jen možné. Nakonec šlo na naší bránu ještě o tři střely více než od De Pont – tedy hned 32. Z toho bohužel padlo deset gólů. V poločase to bylo 8:1 pro soupeře. Jediný čestný gól dal z trestného střílení Denis. V druhé půlce už jsme zpevnili obranu a inkasovali už jen dvě branky. Nakonec jsme tedy prohráli 10:1. Tím jsme měli za sebou tu těžší část a doufali jsme, že teď už nás čekají výhry.

DSC_0859Zbývali dva soupeři a jedním z nich byl nám známý tým Indians Plzeň. První gól nám ale opět dal protihráč – jmenovitě Jan Thenot. Na to ale rychle zareagoval Denis a vyrovnal. Další dva góly přidal Standa a v závěru první půlky se ještě po asistenci Standy trefil Denis. Denis i otevřel skóre v druhé polovině. Pak si svůj premiérový gól na turnaji připsal Honza a sedmou branku si připsal Standa po asistenci Denise. Pak se trefil soupeř – Filip Jakeš, ale celkové vítězství potvrdil gólem na 8:2 Standa.

Poslední zápas skupiny jsme odehráli s italským týmem Tigers. Tentokrát jsme začali dobře a první půlku vyhráli 3:0. Skóre otevřel Denis a další dva góly přidal Standa. V druhé půlce přidal Denis další gól po asistenci Standy. Ale i Italové se jednou trefili – o čestný gól se postaral Clemens Innerhofer se svou T-stick hokejkou. Vyhráli jsme tedy 4:1. Avšak poměr devatenácti střel na bránu a jen čtyř gólů prokazovalo kvality italské brankářky Giovanna Di Marzo, která byla se 71% úspěšností nakonec třetí brankářka turnaje.
Základní skupinu tedy vyhrál tým De Pont, druzí skončili GP Bulls, třetí tým Torpedo. Náš tým byl po prvním dnu čtvrtý a to znamenalo jistotu semifinálových bojů druhý den. New Cavaliers skončili pátí, Tigers šestí a Indians sedmí. V sobotu je tak čekaly boje o páté až sedmé místo.

V sobotu tedy den otevřely semifinálové zápasy. Prvního ve skupině, tedy tým De Pont, čekali čtvrtí ve skupině, tedy Jaguars Praha, a druzí, tedy GP Bulls, si zahráli se třetími, tedy Torpedo. Hrací čas se zvedl na 2×15 min a ze dvou menších hřišť se stalo jedno velké. Začali jsme my s De Pont. Velké hřiště jejich hře plné dlouhých přihrávek nahrávalo. Od začátku jsme se snažili držet obranu a to se nám dařilo, první gól padl až v deváté minutě zápasu. Skórovali De Pont. Pak už se nám hra tak držet nedařila a do konce prvního poločasu přišlo do naší brány ještě pět gólů. V druhé půlce Nizozemci přidali dalších osm gólů a vyhráli tak 14:0.

DSC_0944-001Druhé semifinále dopadlo trošku překvapivě a přineslo vlastně jedinou změnu v pořadí oproti výsledkům ze základní skupiny – Torpeda porazili tým GP Bulls a tento druhý nizozemský tým se tak stal naším soupeřem v boji o třetí místo. Taktika byla opět jasná – držet obranu a čekat na soupeřovu chybu. Jenže soupeř zas tolik chyb nedělal. Navíc měl před brankářem pohotového hráče s hokejkou, takže se většina našich střel k brankáři vůbec nedostala. První gól se ale už lehce nervóznímu týmu GP Bulls podařilo vstřelit až v jedenácté minutě. V první půlce se trefili ještě jednou a pak přišel náš nešťastný vlastní gól. Začátek druhé půlky se nám opět podařilo držet. Přesto přišly další dva góly do naší brány. Pak ale soupeř trochu změnil uspořádání na hřišti, kdy hráče s hokejkou před bránou vystřídal hráč s T-stick a Standovi po asistenci Honzy se konečně podařilo vstřelit náš první gól. Na ten ale soupeř zareagoval trefou. Jenže pak se po asistenci Standy trefil Denis. A půl minuty před koncem hrací doby přidal Standa třetí gól, víc jsme ale nestihli a podlehli tak GP Bulls 3:6.

Pak už následovala jen závěrečná večeře ve Žlutých lázních DSC_0988ve formě rautu a slavnostní vyhlášení. Na sedmém místě čtvrtého Prague Cupu skončili Indians Plzeň, šestí byli Tigers Bolzano, pátí New Cavaliers Praha. Na čtvrtém místě se umístil náš tým Jaguars Praha, třetí skončili GP Bulls Eindhoven, druzí Torpedo Ladenburg a vyhrál tým De Pont Rotterdam. Individuální cenu pro nejlepšího střelce si převzal Kamal Tahtahi z vítězného týmu s 36ti góly. Cenu pro nejlepšího brankáře si převzala Olga Ulrich z týmu Torpedo Ladenburg s úspěšností 80 %. A nejlepším T-stick hráčem byla zvolena Cathry Strijbosch z týmu GP Bulls Eindhoven. Nejlepším rozhodčím byl zvolen Alfredo Tossini.

Co se týká dalšího pořadí střelců, tak Standa se se 14 góly umístil na pátém místě a z hráčů českých týmů tak dopadl nejlépe. Denis byl s devíti góly desátý celkem, ale druhý mezi českými hráči. Já jsem byla se 66 % čtvrtý brankář turnaje. V bráně se ale ukázala i Petra. A dobrou práci v poli odvedl i Pavel, takže Iva mohla vystřídat. Neztratil se ani Honza, který je stále v podstatě nováček, a přispěl jedním gólem a asistencí.

Na závěr chceme poděkovat především naší trenérce Andree Kuncové, která nás připravuje každý týden na trénincích a při zápasech na turnajích skvěle staví taktiky a reaguje na průběh. Bez trenérky by to nešlo. Dále děkujeme našim pomocnicím a pomocníkům Marušce, Elišce, Janě, Míše, Ondrovi, Matějovi a naší překladatelce Ince. Dále děkujeme strážníkům Městské policie z Útvaru prevence, kteří nám již tradičně pomáhali s časomírou, stavbou hřišť a technickým vybavením. Děkujeme Nadaci Konto Bariéry za udělený grant na úhradu pronájmu sportovní haly. Děkujeme firmě NetRex s.r.o., která nám umožnila streamování zápasu na internet. Děkujeme všem, co nám s organizací turnaje pomáhali. A v neposlední řadě děkujeme všem týmům, že přijeli a doufáme, že přijedou i příště.