Rozjetí Jaguáři

Minulý týden, v sobotu 20. listopadu, se v Plzni v nové moderní sportovní hale TJ Lokomotiva konalo druhé kolo české PH ligy. Vzhledem k stále trvající, a navíc sílící koronavirové pandemii jsme měli strach, aby se neopakoval scénář z loňského roku – tedy první kolo v říjnu v Praze a následně zrušený celý ligový ročník. Naše obavy se naštěstí nepotvrdily a druhé kolo se, pod přísnými hygienickými podmínkami, mohlo odehrát. Koronavirus přesto zasáhl, když se kvůli přítomnosti nakaženého hráče na tréninku musel na poslední chvíli odhlásit tým New Cavaliers.

Pro hráče týmu Jaguárů bylo toto ligové kolo pokračováním jejich nabitého sportovního programu – předcházející víkend byla většina našich hráčů, jakožto členů národního týmu, na mezinárodním turnaji v Belgii, kde v silné konkurenci dalších jedenácti evropských týmů dobře obstáli.

Nepřítomnost týmu New Cavaliers nás obzvláště mrzela, protože na zápas s nimi jsme byli nejvíce zvědaví, jelikož náš tým dokázali na prvním kole po dlouhé době porazit v prodloužení. Chtěli jsme se přesvědčit, jestli jsme se po trochu rozpačitém prvním kole opět dostali do toho správného rytmu. Doufali jsme, že účast na mezinárodním turnaji ve vysokém tempu a na úplně jiné úrovni hry nám v tom pomůže.

Kvůli již zmíněnému výpadku nás čekaly dva zápasy s domácím týmem SK Indians Plzeň i se slovenským týmem BlueSky Butterflies Bratislava.

Jako první jsme nastoupili proti domácímu týmu Indiánů. Začali jsme v tradiční sestavě, jako téměř vždy, ale na tomto kole trenérka hodně střídala, takže jsme mohli zkoušet různé herní sestavy a taktiky. První gól dal Standa až ve čtvrté minutě. Přeci jen chvíli nám trvá, než se rozehrajeme. Další gól přidal Honza po asistenci Standy na začátku páté minuty. V sedmé minutě navýšil už na 3:0 opět Standa, a to vedlo Indiány k tomu vzít si time-out. V deváté minutě se jim podařilo vstřelit první gól, jenže to už jsme vedli 4:0 po gólu Standy s asistencí Denise. Se skórem 4:1 také první polovina skončila. Ani druhý poločas nezačal pro Indiány lépe, když na 5:1 v 17. minutě navýšil Honza po asistenci Standy. Na začátku 20. minuty přidal další gól Standa a Indiáni si opět vzali time-out. I tentokráte padl po oddechovém čase gól, bohužel si ho ale srazili Indiáni do brány sami. Skóre na 8:1 uzavřel ve 25. minutě Lukáš po přihrávce Honzy.

Druhý zápas s Indiány také nepřinesl žádné drama. Vyhráli jsme ho 14:2 (10:1 v poločase). Nejvíce gólů si tradičně připsal Standa, a to hned 9, třikrát se trefil Denis (3 asistence), dva góly dal Lukáš a Honza si připsal jednu asistenci.

Mezi prvním a druhým zápasem s Indiány jsme sehráli první zápas s bratislavskými Bluesky Butterflies. Na slovenském týmu je vidět zlepšení na každém kole. Hra už má prvky taktiky, hráči si osvojili techniku, už chybí jen rychlost hry, aby pěkné herní situace dokázali dotáhnout do konce. První zápas jsme stejně jako ten druhý vyhráli v poměru 14:0. Standa si připsal 4 góly a tři asistence, a potom vystřídal kvůli vybitému vozíku. V zápase se rozstřílel Lukáš, když se trefil hned čtyřikrát a přidal jednu asistenci. Denis a Honza přidali oba po dvou gólech. Denis asistoval hned u třech gólů a Honza nahrál na jeden.

Druhý zápas měl velmi podobný průběh – Standa nastřílel pět gólů, u dvou asistoval a šel střídat. Po třech si zbylé góly rozebrali Lukáš (+2), Honza (+2) a Denis (+1).

Neúplné druhé kolo jsme tedy s přehledem vyhrály. Nejlepší brankářkou kola byla vyhlášená Kristýna. Neodehrané zápasy s týmem New Cavaliers nás čekají na jaře.

Bylo vidět, že účast na mezinárodním turnaji v rámci reprezentace našemu týmu pomohla se opět sladit a sehrát. Přece jen, po nějakém čase dvou týmů jsme opět jen jedni Jaguáři.

Děkujeme trenérce a našemu realizačnímu týmu. A samozřejmě všem fanouškům za podporu.