Jaguáři obhájili titul

V sobotu 26. května se ve Sportovní hale na Třebešíně konalo vyvrcholení ligové sezóny 2017/2018. Česká federace Powerchair Hockey pořádala závěrečné kolo Play-off. Jelikož v České lize jsou jen čtyři týmy, týká se finálové Play-off všech. Aby celosezónní snažení týmů v základní části soutěže neztratilo svůj význam, tak je klasický vzorec první se čtvrtým a druhý se třetím upraven tak, že o titul mají možnost bojovat jen první a druhý tým tabulky. A to na dva vítězné zápasy. Jelikož letos skončili na druhém místě Indiáni z Plzně, čekaly nás dva nebo tři zápasy právě s nimi. Třetí zápas by rozhodoval pouze, pokud by po dvou zápasech bylo skóre 1:1, a tomu jsme chtěli předejít. V boji o třetí místo mezi New Cavaliers a Red Dragons se také neočekávalo žádné překvapení, takže jsme všichni doufali v krátký hrací den, jelikož počasí už bylo letní.

V roli jasných favoritů v Play-off jsme nebyli poprvé. Letos jsme obhajovali titul z loňska, kdy jsme Play-off zvládli. Ale pořád máme v paměti sezónu 2015/2016, kdy jsme roli favorita nezvládli a po vítězství v základní části jsme prohráli tehdy jen jeden rozhodující zápas s New Cavaliers. Letos jsme nechtěli nic podcenit. SK Indians Plzeň potvrdili v této sezóně zlepšení, a nás mohla oslabit i nervozita.

DSC_5293Nastoupili jsme k prvnímu zápasu a nervozita z nás naštěstí brzy opadla. Než se Indiánům podařilo dát v sedmé minutě první gól, vedli jsme už 5:0. Pak se naše hra trochu rozhodila a soupeři se podařilo přidat další dva góly, my přidali jeden a první půlku tak vyhráli 6:3. V druhé půlce už Indiáni gól nepřidali. My jsme se srovnali, rozstříleli a přidali dalších osm gólů. První zápas jsme tedy vyhráli 14:3. Devět gólů si připsal Standa, tři Denis a dva Honza. Standa si připsal také jediné tři asistence na straně našeho týmu.

DSC_5318Obraz druhého zápasu už vypadal úplně jinak. My jsme se uklidnili a rozehráli, Indiáni znervózněli a na naši hru neměli odpověď. Za celý zápas se jim podařil dát jediný gól a to až v druhé půlce zápasu, kdežto my se trefili hned 17-krát. Mimoto jsme si mohli dovolit vystřídat všechny možné sestavy. Střelecké představení otevřel Standa po asistenci Honzy ve třetí minutě. Do konce první poloviny přidal dalších pět gólů. Jeden opět s Honzovou asistencí. Jediným střelcem ve druhé polovině byl taky Standa, Honza, Jana a Jirka mu jen asistovali. Zápas jsme vyhráli více než jasně 17:1 a za oba zápasy jsme soupeře přestříleli 58:31. Možná jsme si trochu oddechli, že se nekonalo žádné drama. I když je pravda, že to zápasové napětí a rychlejší tempo nám celou sezónu vlastně tak trochu chybělo.

Na závěrečném ceremoniálu s večeří už zbývalo jen vyhlásit celkové výsledky a rozdat ceny. Dominanci našeho týmu potvrdil zisk všech individuálních cen – Nejlepší T-stick sezóny: Iva Zemková, Nejlepší brankář sezóny: Jana Stárková (87,1% úspěšnost) a Nejlepší střelec i Nejužitečnější hráč: Stanislav Cimpa (100 gólů a 32 asistencí v základní části). Pořadí týmů po základní části Play-off se nijak nezměnilo. Na čtvrtém místě se umístil tým Red Dragons, třetí tentokráte skončili New Cavaliers, druzí byli SK Indians a náš tým Jaguárů po roce opět zvedl putovní pohár.

A co ostatní hráči našeho týmu? Pro pořádek ještě musím dodat, že Standa v kole Play-off ještě přidal 25 gólů a tři asistence, takže za sezónu si připsal bezkonkurenčních 125 gólů a 35 asistencí – 160 bodů. Skokanem roku v našem týmu byl Honza, jehož obrovskézlepšení dokazuje i tabulka bodování střelců. V loňské sezóně skončil se sedmi góly a osmi asistencemi na desátém místě. Letos se s 27-mi góly a 23-mi asistencemi, tedy 50-ti body celkem, dostal na páté místo v tabulce. Honza se tak dotáhl na Denise, který s 53-mi body (35 gólů + 18 asistencí) letos skončil na čtvrtém místě a oproti loňsku si tak o příčkupohoršil. Na druhou půlku sezóny náš tým rozšířil i benjamínek Jirka. Zatímco v týmu, ve kterém hrál v podzimní části sezóny, si připsal jen dva góly a jednu asistenci, v té jarní části v dresu Jaguárů nasbíral hned 14-náct bodů + 2 v Play-off. S 19-ti body (7 gólů a 12-náct asistencí) obsadil desátou příčku v tabulce. DSC_5368A nesmíme zapomenout ani na naše hráče s T-stick hokejkou. Pavel je stálá opora týmu, a to jak na hřišti, tak na střídačce. Víme, že tam je,a v případě problémů, pomůže. Je to pevný obránce. Nováček v našem dresu Jarda se také rýsuje jako flexibilní hráč. I on už si stihl připsat dvě asistence. Základ týmu je samozřejmě kapitánka Iva. Jasně vyhrála statistiku hráčů s T-stick, za sezónu si připsala bezkonkurenčních pět gólů a čtyři asistence, tvoří hru a stmeluje celý tým. Bodování brankářů ovládla Jana (163 střel na bránu a 142 zásahů brankáře) a naše druhá brankářka Kristýna skončila v celkovém bodování třetí (17 střel na bránu a 13 zásahů brankáře). Jako tým jsme udělali velký kus práce. A nic z toho by nebylo možné bez naší skvělé trenérky Andrei Kuncové, která nám věnuje spoustu času na pravidelných trénincích, turnajích, soustředěních… Děkujeme.

A děkujeme i všem asistentům, pomocníkům, dobrovolníkům a fanouškům, ale i sponzorům a dárcům, bez kterých bychom sportovat nemohli.

Na shledanou v nové sezóně.