Jaguáři dominují

V sobotu 21. dubna se ve Sportovní hale na Třebešíně odehrálo čtvrté ligové kolo. Tím skončila základní část ligové sezóny, která rozhodla o pořadí týmů do finálového Play-off v květnu. Teprve na Play-off se rozhodne o novém Mistrovi České republiky. Jaguáři doufají, že se bude jednat o Mistra staronového, tedy že obhájíme loňský titul. Stejně jako loni jsme na čtvrté kolo jeli za téměř rozhodnutého stavu. Postup do Play-off z prvního místa si Jaguáři pojistili už na kole předchozím. O druhé místo se ještě měl strhnout boj mezi týmem SK Indians Plzeň a New Cavaliers Praha, i když New Cavaliers po výsledcích z předchozích kol tahali za kratší konec.

I když o vítězi už bylo rozhodnuto, rozhodně to neznamenalo, že na hřišti polevíme a neodevzdáme poctivý výkon. Každý zápas je i trénink a my vždy chceme ukázat to nejlepší. A to ukázali i Indiáni, když hned v prvním zápase porazili o kapitána oslabené Kavalíry vysoko 15:5. Rozhodli tak, že oni budou naším soupeřem o titul Mistra.

DSC_4619Naším prvním soupeřem dne byli Red Dragons. Red Dragons byli pro letošní sezónu tak nešťastně složeni, že se z celkového loňského skóre 13:48 (R.D. vs Jaguars) dostali na letošních 1:95. Jejich celkové skóre vůči všem týmům je 9:206. Tato sezóna bohužel ukázala, že tým v tomto složení nemá šanci a spíš se zhoršuje, než zlepšuje, což musí být těžké a demotivující i pro samotné hráče Red Dragons. Demotivující je to bohužel i pro nás ostatní a nestandardní výsledky zápasů narušují relevantnost statistik. Sobotní zápas skončil zatím nejvyšším rozdílem 28:0. Na nebohou brankářku letělo hned 63 střel, zatímco na naši bránu se snad nedostala ani jedna. Opět jsme si vyzkoušeli hru ve všech možných sestavách, kdy si zahráli všichni naši hráči, a také si zastříleli téměř v rytmu minuta-gól. 17-náct gólů dal Standa, tři Honza, tři Iva, tři Jirka a Denis dal dva. Asistenci si připsal i Jarda.

DSC_4633Naším druhým soupeřem byl tým New Cavaliers Praha. Tým byl oslaben o kapitána a ukazuje se, že se bez něj neobejde. Vyhráli jsme hladce 17:2 (48:8 na střely na bránu). Tentokrát se jednalo především o Standovo střelecké představení, když nastřílel hned 15-náct gólů. Dva nechal Honzovi. Naše celkové roční skóre s Kavalíry je 42:10 pro nás. Loni to bylo vyrovnanější – 25:16.

DSC_4702-001Náš poslední zápas v rámci základní části ligové soutěže byl proti našemu soupeři do Play-off plzeňským SK Indians. A konečně se hrálo. Zápas se rozjel ve svižnějším tempu od samého začátku. Na závěrečném skóre 8:0 pro nás to možná není vidět, ale poměr střel na bránu 33:17 už ukazuje, že se hrálo a střílelo na obou stranách. Rozhodla kvalitnější obrana a mimořádně dobrý den brankářky Jany, která si chtěla pojistit celkové výsledky. Čtyři góly dal Standa, a zbylé čtyři si spravedlivě rozdělil Honza s Denisem. Naše celkové letošní skóre s Indiány je 30:10 pro nás. Loni to bylo 29:6, takže se dá mluvit o zlepšení. Indiáni jdou do Play-off naprosto zaslouženě.

Základní část tedy s 36-ti body vyhráli Jaguáři a v Play-off si o titul zahrají s druhými SK Indians Plzeň (21 bodů). O celkové třetí místo si zahrají třetí New Cavaliers Praha (15 bodů) a Red Dragons Praha (0 bodů).

A co náš tým individuálně? Standa se opět stal nejlepším střelcem i nejužitečnějším hráčem kola (36g+7a). Navíc dokázal skvěle vést a spolupracovat s naším benjamínkem Jirkou, který si také připsal dalších 9 bodů do tabulky (3+6). Bodoval i Honza (7+6) a Denis (4+9). Iva se stala nejlepší hráčkou s T-Stickou kola. Pomohly jí k tomu i tři góly, což je na T-stick poměrně ojedinělé skóre. Jednu asistenci si připsal i začínající Jarda a v obraně dodal jistotu Pavel. Nejlepší brankářkou kola byla se 100% úspěšností Jana. Kristýna si také zachytala – 37 minut s 60% úspěšností.

Děkujeme trenérce, jejíž práce s naším týmem se ukazuje v každém zápase. Děkujeme našim asistentům a fanouškům a těšíme se na závěrečné kolo Play-off.