Jaguáři na cestě k další obhajobě titulu

V sobotu 7. března jsme ve Sportovní hale na pražském Třebešíně po dlouhé zimní pauze otevřeli jarní část ligy 2019/20. Třetí kolo pořádal pod hlavičkou ČFPH klub Flor-in a zúčastnily se ho všechny české týmy spolu s týmem ze Slovenska. Tým Jaguars Praha suverénně ovládl zimní část a bez ztráty bodu se usídlil na čele výsledkové tabulky.V sobotu 7. března jsme ve Sportovní hale na pražském Třebešíně po dlouhé zimní pauze otevřeli jarní část ligy 2019/20. Třetí kolo pořádal pod hlavičkou ČFPH klub Flor-in a zúčastnily se ho všechny české týmy spolu s týmem ze Slovenska. Tým Jaguars Praha suverénně ovládl zimní část a bez ztráty bodu se usídlil na čele výsledkové tabulky.Tým Jaguars B měl po odehraných zápasech zimní části 6 bodů a v celkové tabulce držel čtvrtou příčku. Už během zimních kol však ukázal svůj potenciál a tendenci se zlepšovat, proto jsme byli zvědaví, jak se „béčko“ představí po zimní pauze. Oba naše týmy čekaly na třetím kole tři zápasy.

Hrací den otevřel tým Jaguars A zápasem s pořádajícím týmem New Cavaliers Praha. Dlouho se hrálo bez branek na obou stranách hřiště, ale nenechali jsme soupeře dostávat se ke střeleckým šancím. Projevovala se naše zápasová nerozehranost po dlouhé pauze. Skóre otevřel až v osmé minutě Honza. A najednou to šlo. Za minutu zvýšil na 2:0 Standa (asistence Denis) a za další minutu Standa sám. Ve 14. minutě sice na 3:1 snížila Michaela Brabcová, ale první poločas jsme přece jen vyhráli s náskokem tří branek díky trefě Honzy (asistence Standa) v čase 14:18. Ve druhém poločase už Kavalíři žádný gól nepřidali a na konečných 7:1 navýšili Denis (18:59, asistence Standa), Standa sám (21:33) a Markéta (27:47, asistence Standa). Soupeře jsme přestříleli 18:7.

Tým Jaguars A vystřídal na hřišti náš druhý tým – Jaguars B a čekal je zápas s týmem SK Indians Plzeň. Na prvním kole Indiáni porazili náš tehdy debutující tým „začátečníků“ 6:1. Od prvního kola ale uplynulo půl roku. A hned od úvodního hvizdu se vše vyvíjelo úplně jinak. Jaguáři nastoupili proti zkušenějším Indiánům sebevědomě a aktivně. První branku sice za Indiány vstřelil už ve druhé minutě Jan Thenot, ale Jaguáry tím ještě víc povzbudil. V páté minutě se po přihrávce Lukáše trefil Jirka a na samém začátku 14. minuty za bouřlivého povzbuzování jaguárské střídačky pak sám dokonce navýšil na 2:1. Indiáni byli vývojem utkání zaskočení a do konce prvního poločasu už se skóre nezměnilo. V 19. minutě se po přihrávce od Jirky trefil Lukáš a jaguáři už vedli 3:1. Ve 22. minutě využil chyby jaguárů soupeř a Jan Thenot snížil na 3:2. Po time-outu a poradě s trenérkou ale opět měnil skóre Jirka (22:58, asistence Lukáš). Ve 27. minutě snížil Michal Enge na 4:3. Před koncem zápasu si Indiáni vzali time-out a následně zvýšili tlak, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Naopak, Jirka se v čase 29:59 trefil do soupeřovy brány, kam se brankář nestihl vrátit. Jaguars B tak vyhráli 5:3. Jejich úspěch a ukázka obrovského nasazení a zlepšení podtrhuje fakt, že celý zápas odehráli bez střídání a výpomoci klouzavého hráče z našeho „áčka“. Indiáni je navíc přestříleli 26:20, takže gratulace brankářce Kristýně.

Další zápas znamenal záplavu jaguářích dresů, protože se proti sobě postavilo naše „áčko“ a „béčko“. Na prvním kole v září jsme naše „nováčky“ porazili vysokým rozdílem 20:0. Na druhém už konečný výsledek vypadal lépe – 7:1. Dnes byl náš tréninkový partner posilněn předchozí výhrou. Jaguars A sice po dvou gólech Standy (1:08 a 3:41) rychle vedli, ale „béčko“ se určitě nevzdalo, poctivě bránili a do konce prvního poločasu už žádný gól nepadnul. Skóre se měnilo až v 18. minutě, kdy se trefil Lukáš a snížil na 2:1. Pak ale za Jaguars A přidali góly Denis (18:54 a 23:06) a Markéta (20:25). Ve 24. minutě se ale Jirka dostal dvakrát do úniku a obě střelecké šance proměnil. Na konečných 6:3 pro Jaguars A upravil výsledek Denis. Jaguars A přestřílelo „béčko“ 31:11.

Naším posledním soupeřem na třetím ligovém kole byl tým ze Slovenska BlueSky Butterflies Bratislava. Soupeř se k naší radosti rozhodl tentokráte hrát aktivně. Slováci aktivně bránili a napadali, jen co jim to jejich menší herní zkušenosti, dovednosti a vozíky dovolily. A dostali se ke třem střelám na naši bránu. Sice jsme je porazili 15:0 (53:3 střely na bránu), ale všichni byli spokojení, že si zahráli aktivní florbal. Góly si rozdělili Standa (9), Denis (3) a Iva (jeden za 2 body, asistence Denis). Jeden gól si Slováci nešťastně srazili sami.

Poslední jaguáří zápas dne bylo utkání týmu Jaguars B a New Cavaliers. Na druhém ligovém kole v říjnu porazili Kavalíři naše „béčko“ poměrně hladce – 6:0. A už od prvních minut bylo jasné, že tento zápas bude vypadat jinak. První gól padnul na začátku čtvrté minuty, a to z hokejky Michaely Brabcové z týmu New Cavaliers. Čtvrtá minuta ještě ale ani neskončila a Jirka vyrovnal na 1:1. V páté minutě se Jirkovi navíc podařilo dostat svůj tým do vedení, na což Kavalíři zareagovali vyostřenější hrou. Vyrovnat se jim však povedlo až v sedmé minutě. Do oddechového času mezi poločasy však s jednogólovým náskokem vstupoval tým Jaguars B, když na začátku 11. minuty zkompletoval hattrick Jirka a zvýšil na 3:2. Kavalírům se povedlo vyrovnat až na konci 17. minuty. Bylo jasné, že závěr zápasu bude náročný a poněkud více kontaktní, což také byl. Na začátku 24. minuty se Michaele Brabcové podařilo zvýšit náskok Kavalírů na 4:3. Pět minut před koncem zápasu srovnal na 4:4 Denis, který byl pro třetí kolo „klouzavý“ hráč a v druhém poločase pomohl „béčku“ střídáním. Tři minuty před závěrečným hvizdem rozhodla o těsné výhře Kavalírů 5:4 opět Michaela Brabcová. Kavalíři Jaguáry přestříleli 22:11, což vzhledem k těsnému výsledku opět vyzdvihuje jaguárskou obranu a brankářku Kristýnu.

Třetí kolo tedy dopadlo pro oba jaguárské týmy úspěšně. Jarní sezónu jsme po dlouhé pauze a tréninkových výpadcích zahájili dobře. Tým Jaguars A si po třech výhrách připsal dalších devět bodů do tabulky a opět se tak stal vítězem základní ligové části už po třetím kole. Standa si ještě víc upevnil pozici v čele kanadského bodování se svým průměrem 8,3 gólu na zápas, ale ani ostatní nezůstali pozadu. Tabulku nejvíc asistujících hráčů vede stále Honza. Brankářka Jana zůstává na pozici nejlepší brankářky. Velkou radost máme z našeho „béčka“, které předvedlo obrovské zlepšení. Tým, který začal hrát v září a skládá se z méně zkušených hráčům, už dokáže svádět vyrovnané zápasy s týmy, které hrají ve stejné sestavě již několik let. Na třetím kole jaguáři ukázali, že dokáží tyto týmy plné o hodně zkušenějších hráčů i porazit. Jirka je navíc na třetím místě v tabulce kanadského bodování a Kristýna je druhá nejlepší brankářka ligy.

Za tento úspěch Jaguáři vděčí pilnému tréninku a nasazení, ale především své trenérce Andree Kuncové, která se oběma týmům věnuje. Děkujeme. Děkujeme také našim pomocníkům, asistentům a fanouškům za podporu, kterou nám všem poskytují.

Na závěr dne se konala Valná hromada ČFPH, která měla za úkol zvolit nové vedení. Máme radost, že ve vedení federace bude s menší obměnou fungovat stejný tým lidí, který náš sport navedl správným směrem a víme, že ve své práci budou dobře pokračovat. Novým předsedou se stal Lukáš Kroupa, který byl doposud zástupcem hráčů, místopředsedkyní byla znovuzvolena Iva Zemková a novou zástupkyní hráčů se stala Michaela Brabcová. Gratulujeme.

Těšíme se na čtvrté kolo, které se odehraje v Bratislavě.Tým Jaguars B měl po odehraných zápasech zimní části 6 bodů a v celkové tabulce držel čtvrtou příčku. Už během zimních kol však ukázal svůj potenciál a tendenci se zlepšovat, proto jsme byli zvědaví, jak se „béčko“ představí po zimní pauze. Oba naše týmy čekaly na třetím kole tři zápasy.

Těšíme se na čtvrté kolo, které se odehraje v Bratislavě.