Jak Jaguáři nečekaně vyhráli

Sobota 4. března nemohla dávat větší zdání jara, které se teprve blíží, a se sluníčkem a nadprůměrnými teplotami stylově odstartovala jarní část sezóny České PH ligy. Třetí kolo se konalo v Praze na Třebešíně a pořádal ho klub Flor-in a tým Red Dragons Praha. Tým Jaguárů však ještě nesl stopy zimní pauzy. A že zima byla letos dlouhá a tuhá. Věděli jsme, že na třetí kolo pojedeme v šesti – oslabení o Standu, který v prosinci podstoupil operaci páteře a byl stále v rekonvalescenci. Pilně jsme tedy trénovali hru bez naší hlavní střelecké opory. Jenže pak přišel páteční trénink a s ním špatné zprávy – Pavla skolily horečky a Ivu teploty. Teplota účast na lize umožňuje, i když je to velké oslabení, horečka nikoliv. Znamenalo to hru v pěti a brankářku Janu v poli jako druhé téčko. Trenérka prohlásila, že toto kolo nejedeme vyhrát, ale přežít, a v tomto duchu jsme to pojali. Pak ale přišla i jedna dobrá zpráva – Standa se rozhodl zkusit už hrát – sice přivázaný k vozíku bederními pásy a ne na plný čas, ale přece. I přesto jsme neměli vítězná očekávání.

DSC_8438Den otevřelo překvapivé vítězství týmu SK Indians Plzeň nad New Cavaliers Praha. Byla to předzvěst, že toto kolo bude překvapivé. Naším prvním soupeřem byli Red Dragons. Skóre sice v první minutě otevřel Denis, ale Václav Uher hned ve druhé minutě dokázal využít děr na našem brankovišti, které vznikly, protože jsme byli přece jen v nezvyklé sestavě, a vyrovnal na 1:1. Pak už jsme se ale srovnali a první polovinu vyhráli 4:1. Kristýna si připsala tři pěkné zákroky a Jana se ve své nové pozici před bránou neztratila. Ráda se ale vrátila na své známé místo v brance, když v 19-té minutě naskočil do hry Standa, a přes omezení způsobené jak dlouhým tréninkovým výpadkem, tak omezením pohybu, dal dva góly. Celkově jsme vyhráli 8:1. Denis si připsal čtyři góly a Honza dva. Poměr střel na soupeřovu a naší bránu 48:5 také mluví jasně. Den jsme tedy zahájili vítězstvím.

Hned následoval zápas proti našemu hlavnímu tabulkovému soupeři – New Cavaliers. Nastoupili jsme v naší obvyklé sestavě – Jana v bráně, Iva, Standa, Honza a Denis v poli. Hlavně na Standovi byla znát velká chuť hrát a dávat góly po dlouhém čase nucené ne-aktivity – už ve čtvrté minutě jsme vedli 3:0 a to po jeho akcích. Navíc v 9-té a 10-té minutě přidal dva góly Denis a vedli jsme tak už neuvěřitelných 5:0. Jenže pak přišly chyby v obraně a v 11-té minutě se trefila Michaela Charvátová. Na konečných 5:3 po první polovině skóre dotáhl dvěma góly Tomáš Suchý. Vyostřená hra pokračovala i na začátku druhé poloviny. Standa přidal další dva góly, než se opět trefil soupeř – tentokráte Jan Vondra a až do 26-té minuty už Kavalíři naší bránu neohrozili. My naopak přidali góly ještě čtyři – po jednom Denis a Standa a na závěr přidal dvě krásné trefy Honza. Vyhráli jsme tedy vysokým rozdílem 11:5. Zajímavý fakt utkání je, že na naši i soupeřovu bránu letěl stejný počet střel, a to 25. Nutné je však zmínit, že pokud má brankář dobrou pomoc v obraně, s velkou částí střel, které přeci jen obranou projdou, má šanci si lépe poradit.

DSC_8509Naším posledním soupeřem byli Indians Plzeň, kteří si s přehledem poradili i s Red Dragons (8:2). I když jsme po první půlce vedli 2:0 po gólech Denise, nebylo to vůbec tak snadné. Od začátku bylo znát, že Indiáni v zimní pauze nelenili a trénovali a to pod vedením trenéra. Také jim určitě pomohlo, že dva z jejich hráčů jsou v reprezentačním týmu a mají už za sebou tréninky. Pomohl i nový vozík jejich nejzkušenějšího hráče Jana Vaňka. Indiáni na sobě proste zapracovali a předváděli dobrou hru, která se v druhé polovině projevila větším počtem střel na naši bránu, z nichž tři se do brány dostaly. Jenže ani náš tým gólově nezahálel, když se třikrát trefil Denis a dvakrát Standa. Vyhráli jsme tedy 7:3 (poměr střel 31:12). Za celý tým musím říct, že to pro nás byl nejlepší zápas dne.

Překvapivý průběh dne uzavřel zápas mezi New Cavaliers a Red Dragons. Od týmu, který se s jedním bodem pohyboval na konci celkové tabulky, se opravdu neočekávalo, že bude favority zápasu trápit tak, že nedojde k rozhodnutí v základní hrací době, ale až v prodloužení. New Cavaliers na poslední chvíli vyhráli 11:10. Po zimní pauze se asi projevilo, jak ji jednotlivé týmy dokázaly využít.

DSC_8530Třetí kolo tedy vyhrál tým Jaguars a svůj náskok v celkové tabulce navýšil na 27 bodů, před druhými New Cavaliers s body 14-ti. New Cavaliers však na třetím kole skončili až třetí před druhými SK Indians. Na čtvrtém místě se umístil tým Red Dragons. A co říct k našemu týmu? Tohle jsme vážně nečekali. Byli jsme oslabení, ale soupeř toho nedokázal využít. Standa, který naskočil do hry takřka z nemocničního lůžka, si do kanadského bodování připsal 13 bodů (10 gólů a tři asistence). Denis si připsal bodů hned 14 (12+2) a stal se tak nejužitečnějším hráčem kola a spolu s Václavem Uhrem i nejlepším střelcem. Honza také připisoval body a to hned 10 (4+6). Bylo vidět, že během zimní přestávky na sobě opravdu zapracoval, protože hrál jistě a sebevědomě. Konečné se mu povedlo ukázat, co dokáže v tréninku. Iva, i přesto, že přijela nemocná, se suverénně stala nejlepší hráčkou s T-stick hokejkou. Jana, která hrála poprvé s T-stickou v poli, svou novou pozici celkem zvládla a v bráně ji zastoupila Kristýna, která se s úspěšností 85,7% stala nejlepší brankářkou třetího kola. Toto kolo jsme jeli přežít, zahrát si, ale vzhledem k situaci jsme neměli velká očekávání. A nakonec jsme vyhráli. Ukázalo to i velkou týmovost našich hráčů.

Závěrem chceme poděkovat naší trenérce Andree, která se našemu týmu věnuje a vede nás k lepším a lepším výsledkům. Děkujeme i našim asistentům, fanouškům a fotografům Bobovi, Jendovi, Jirkovi, Ivě a Matějovi.

Už teď se těšíme na závěr základní části.