Jaguáři zahájili novou sezónu v tréninkovém tempu

S podzimem přišla i nová sezóna České ligy Powerchair Hockey. V sobotu 6. října se konalo první kolo ve Sportovní hale na Třebešíně a podzimní část ligy začala. Pořadatelstvím byl Českou federací pověřen klub Flor-in. Nové sezóny se opět účastnily čtyři české týmy – kromě Jaguars Praha to jsou New Cavalirs Praha, Red Dragons Praha a loňský vicemistr SK Indians Plzeň. Jaguáři se stali Mistry sezóny 2017/18, když obhájili titul z předcházející sezóny. Letos nás tak opět čeká obhajoba. Dosáhne náš tým poprvé prestižního Hattricku?

Tým Jaguárů se od loňské sezóny rozrostl. Máme radost, že Jaguáři už nejsou v České lize ohrožený druh – dokonce máme problém se všichni poskládat na střídačku! Je nás už deset a doufáme, že to není konečné číslo.

Naším prvním soupeřem byl tým New Cavaliers, který v loňské sezóně skončil na celkovém třetím místě. Kavalíři přišli do nové sezóny s lehce obměněnou sestavou. Jako všechny naše začátky, i tento byl trochu pomalejší. Přece jen, dlouho jsme nehráli ostrý zápas. První gól tak padl až ve čtvrté minutě, když se trefil Honza po asistenci Denise. Do konce první poloviny padly ještě tři góly a všechny z hokejky Standy – jednou s asistencí Honzy. Kavalíři se nedokázali prosadit a gól nedali ani v polovině druhé. Jejich zkušený kapitán neproměnil ani samostatný nájezd za posunutí branky. Naopak my jsme přidali dalších devět gólů – 5 Standa, 3 Denis a jeden Honza. Asistence si zapsali Standa (2), Markéta (2) a jednu brankářka Jana. Na naší bránu letělo 11 střel, se kterými si Jana i Kristýna, i díky skvělé obraně, poradily, na bránu soupeřovu hned 31.

Do druhého zápasu s Indiány, kteří loňskou sezónu zakončili na stříbrné příčce, jsme naskočili hned v zápětí. Skóre otevřel Standa v druhé minutě, ale soupeř rychle srovnal. Pak ale následovali další dva góly Standy a jeden Denise, než Michal Enge opět přidal gól do naší branky. Vzorec se opakoval – Standa dal gól (asistence Denis) a pak se trefila Markéta (asistence Standa), než se to povedlo zase soupeři. Do konce první poloviny ale už Indiání gól nepřidali a my přihodili ještě dva – Standa a Honza s asistencí Standy. Poločas tak skončil 8:3. V druhém poločase se už Indiánům skórovat nepodařilo. Jaguáři přidali dalších šest gólů – dvakrát se bez asistence trefil Honza, dvakrát Standa (jednou s asistencí Denise), po jednom gólu přidal Jirka a Markéta. Vyhráli jsme 14:3. Ve střelách na bránu to bylo vyrovnané – 19:18. Indiáni hráli s nezajištěnou obranou a svého gólmana nechali se v tom pěkně vykoupat.

Naším posledním soupeřem byli Red Dragons, tým, který i kvůli soupiskové rošádě neměl v loňské sezóně absolutně žádnou šanci a hra proti němu připomínala spíš střelnici. Pro letošek se soupiska zase trochu promíchala a do týmu se vrátil zkušený hráč, který má šanci zbytek týmu někam vést. A bylo to znát – hra se vrátila alespoň na nějakou úroveň. I konečný výsledek 11:2 pro nás vypadá přijatelněji a s výsledky ostatních týmů srovnatelněji než třeba 24:1 z loňského ročníku. První polovinu jsme vyhráli 7:1. Standa si připsal 4 góly a jednu asistenci, dva góly si připsal Denis a jeden gól a hned tři asistence pak Honza. Čtyři góly v druhé polovině si rozdělil Standa s Denisem (3:1). Tři asistence si rozdělili Standa, Denis a Jirka. Díky Jardově žluté kartě jsme si po hodně dlouhé době vyzkoušeli hru v oslabení. Na střely jsme vyhráli 51:4. Uznání patří statečné brankářce soupeřů, která to teda fakt neměla snadné a úspěšnost 78 % je slušná.

Jak bych shrnula první kolo? Nechci náš tým přehnaně vychvalovat a nechci soupeře shazovat. Pokud to ale zhodnotím realisticky, tak Jaguáři navázali na svou nadvládu ze sezóny loňské. Poctivě dřeme s trenérkou, sport bereme vážně a chceme to dotáhnout někam dál, než ke břehům českého rybníčka. Jenže to vypadá, že zatím jsme v tom sami. A stále doufáme, že se to změní, protože my si chceme na lize pořádně zahrát. Takhle se musíme motivovat jinak a brát to jako trénink pro mezinárodní akce, kde je Powerchair Hockey sport. Ta propast mezi ČR a Evropou se každým rokem zvětšuje a bude těžké v mezinárodní konkurenci obstát. Ale my se nevzdáme a makáme dál. Liga nám aspoň dává prostor pro zkoušení nových věcí, nových sestav, nových technik a taktik a pro zapojení nováčků. Jsme tým a prostor ke zlepšování je vždycky.

Na závěr děkujeme jako vždy naší trenérce Andree za vedení. Dále děkujeme našim asistentům, pomocníkům, fanouškům a fotografům Jendovi, Matějovi, Mirkovi, Monice a Lucce.

Těšíme se na další kolo.