Jaguáři na druhém kole ligy

V sobotu 28. listopadu se konalo druhé kolo České ligové soutěže, neboli III. Memoriál Petra Sulanského. Tentokrát to bylo v Plzni a organizace kola se ujal domácí tým SK Indians. Kromě Indiánů se zúčastnily týmy EWSC Jaguars Praha, New Cavaliers Praha a Red Dragons Praha. Zápasy druhého kola se odehrály ve Sportovní hale Západočeské Univerzity. Náš tým se do bojů o další body vypravil v oslabené sestavě – chyběl nám Standa, takže jsme jeli jen v šesti a kromě brankáře neměl nikdo možnost střídání.Tentokrát nás čekal hned první zápas dne a to právě proti domácímu týmu SK Indians Plzeň. Ze začátku byla znát naše nesehranost, s čímž míváme problém v prvním zápase každého turnaje. Teď nám navíc chyběl hráč základní sestavy. Toho Indiáni dokázali využít a Jan Vaněk poslal svůj tým hned na úvod do vedení. Teprve až v osmé minutě se samostatnou akcí podařilo Denisovi vyrovnat a v jedenácté další svou akcí navýšil stav na 2:1. Toto těsné skóre se nám podařilo udržet až do konce poločasu a nezměnilo se ani v druhé polovině zápasu, a to i přes řadu soupeřových šancí.

DSC_3618Po dvou zápasové pauze jsme nastoupili do zápasu proti našemu hlavnímu soupeři v rámci České ligy – New Cavaliers. Kavalíři začali v plné sestavě a rychlou hrou nás zaskočili. V sedmé minutě prvního poločasu už jsme prohrávali 4:0, po gólech Markéty Petráčkové a Michaeli Charvátové po přihrávkách Tomáše Suchého. Pak ale Kavalíři vystřídali a do hry poslali druhé téčko, Davida Hrabčíka, který vystřídal Tomáše Suchého, čímž se síly na hřišti vyrovnaly. Toho hned využil Denis a po samostatné akci skóroval. A byl to náš tým, který ve dvanácté minutě dal další branku a to i přes to, že Tomáš Suchý byl opět ve hře. Autorem branky byl Jan Hašlar po asistenci Denise Golla. Minutu před koncem ale Tomáš Suchý navýšil na 5:2 v prvním poločasu. Druhá polovina začala gólem Tomáše Suchého z trestného střílení. Pak ale samostatně navýšil Jan Hašlar a držel tak náš tým na dostřel. Ve 23. minutě ale Tomáš Suchý upravil skóre na 7:3. Času už moc nezbývalo, ale začali jsme se tlačit k soupeřově bráně. To přineslo gól Denise po asistenci Pavla ve 26. minutě a další ve 27. minutě po asistenci Jana Hašlara. Těsně před koncem se nám nepovedlo proměnit šanci a nakonec jsme prohráli 7:5. Vzhledem k oslabení našeho týmu jsme s výsledkem spokojení.

Poslední zápas jsme hráli s týmem Red Dragons Praha. V tomto zápase už byla znát únava všech hráčů našeho týmu, kteří na hřišti strávili plný čas. Soupeř svou hru od minulého setkání zrychlil a zlepšil a od začátku vyvíjel velký tlak. V sedmé minutě tak skóre otevřel právě tým Red Dragons po gólu Václava Uhra. V osmé minutě se ale Denisovi povedlo vyrovnat a na konci druhé půlky po asistenci Pavla navýšit. Druhý poločas byl dlouho bez gólu než se ve 24. minutě trefil Karel Vaculík a tím vyrovnal na 2:2. Až minutu před koncem se podařilo Denisovi znovu o gól odskočit. I přes velký tlak se soupeři nepodařilo vyrovnat a my tak vyhráli těsně 3:2.

Druhé ligové kolo tedy vyhrál tým New Cavaliers, druzí byli Jaguars, třetí Red Dragons a čtvrtí SK Indians. Nejlepší brankářkou se stala Petra Habáńová z týmu Red Dragons a nejužitečnější hráč byl Tomáš Suchý.

DSC_3995Toto kolo bylo pro náš tým těžké, a to nejen proto, že nám chyběl Standa, který je základní hráč sestavy a hlavní střelec, ale i proto, že nás bylo málo a hráli jsme jen se dvěma hráči s hokejkou, což je pro nás spíše méně obvyklá varianta. Celý tým to ale zvládl. Honza pořád ještě není zkušený hráč a bylo pro něj těžké hrát na pozicích, na kterých ještě normálně nehraje. Obstál. Dal dva góly, a to proti New Cavaliers, a na jeden přihrál. Musím vyzvednout Denise, který zvládl nelehkou úlohu toho, kdo kontroluje bez ztráty míček a střílí góly. Trefil se hned osmkrát a jednou přihrál. Pavel se se svými dvěma asistencemi stal podle nového systému bodování nejlepším hráčem s T-stick hokejkou druhého kola. Navíc hrál čistě a nedostal žádnou zelenou kartu, což je úspěch i vzhledem k tomu, že rozhodčí odpískali toto kolo poněkud přísněji než jsme zvyklí. Skvěle hrála i Iva, která tvoří hru. A tým podržely i brankářky Jana a Petra.

Na konci dne se konala plánovaná mimořádná valná hromada naší federace, kde mimo jiné odstoupilo současné vedení a bylo zvolené vedení nové a to ze současné Ligové komise. Předsedou federace se stal Václav Uher, místopředsedkyní Iva Zemková a zástupcem hráčů Lukáš Kroupa.

Na závěr chci poděkovat již tradičně naší trenérce Andree, která stojí za úspěchem a zlepšováním se našeho týmu. Děkujeme také našim asistentům, fanouškům a fotografům Janě, Míše, Jendovi a Matějovi. Samozřejmě děkujeme i pořadateli a hráčům za účast.