Jaguáři se nikdy nevzdávají

V sobotu 14. května se ve Sportovní hale TJ Lokomotiva v Plzni konalo závěrečné Play-off, tedy vyvrcholení a uzavření sezóny 2021/22. Po dvou letech ztracených kvůli pandemii Covid-19 jsme mohli konečně hrát, a hlavně zdárně dohrát celou sezónu. A proč to rovnou neudělat velké – letošní Play-off v sobě spojilo dva sporty – náš Powerchair Hockey a Paraflorbal. Tedy dva florbaly, jeden na elektrických a druhý na mechanických vozících. Řekla bych, že to byla povedená akce a krok správným směrem, který by mohl pomoci rozvoji obou sportů, protože nedostatek nových hráčů nás trápí všechny.

Continue reading “Jaguáři se nikdy nevzdávají”

Naděje stále je

V sobotu 23. dubna se ve sportovní hale v Hrdějovicích u Českých Budějovic konalo čtvrté, tedy poslední kolo základní části ligové soutěže. Toto kolo se mělo původně konat na Slovensku pod pořadatelstvím bratislavského týmu Bluesky Butterflies, ale bohužel se jim nepovedla sehnat vhodná hala, takže se kolo přesunulo do blízkosti Českých Budějovic, kde vznikl nový tým, který snad brzy nastoupí k ligovým zápasům. Náš tým Jaguárů u toho samozřejmě nemohl chybět zvláště, když tentokrát se účastnily všechny týmy – Covid nás po zásazích na druhém i třetím kole nechal konečně na pokoji.

Continue reading “Naděje stále je”

Dvouleté čekání na třetí kolo ukončeno

Už 12. března, v sobotu, se ve Sportovní hale v pražském Radotíně uskutečnilo třetí kolo České Powerchair hockey ligy. Kolo pořádané týmem Jaguars otevřelo jarní část sezóny 2021/22. A bylo to na pár dní přesně, kdy jsme naposledy hráli „třetí“ ligové kolo sezóny 2019/20, které bylo kvůli pandemii koronaviru to poslední, co se ze sezóny 2019/20 odehrálo. Další sezóna skončila snad ještě dříve, než začala, takže jsme všichni neskutečně rádi, že letos se svět, alespoň v oblasti pandemických opatření, vrací k normálu. Chceme hrát, dokud můžeme.

Continue reading “Dvouleté čekání na třetí kolo ukončeno”

Rok dvojek jaguáříma očima

V sobotu 12. 2. 2022 se ve Sportovní hale VŠE na Třebešíně konal další turnaj dvojic. Prosincový turnaj uzavíral zimní část ligové sezóny 2021/2022, ten únorový je pro změnu předzvěst sezóny jarní. Je to taková rozcvička na rozhýbání hráčů a jejich strojů po zimní pauze, která je víc než potřeba, protože třetí ligové kolo nás čeká již 12. března ve sportovní hale v pražském Radotíně.

Continue reading “Rok dvojek jaguáříma očima”

Jaguáři jezdí dvojitě

V sobotu 11. prosince se ve Sportovní hale na Třebešíně konal opět Turnaj dvojic. Jak již víte, je to stále oblíbenější odnož našeho sportu Powerchair Hockey. Od posledního turnaje, který se konal v ono pro Dvojky krásné datum 22.2.2020, uplynul neuvěřitelný rok a 10 měsíců. Turnaj dvojic uzavírá zimní a otevírá jarní sezónu, takže jsme kvůli Covidu o dva turnaje přišli. Naštěstí tento se mohl v rámci mantinelů – a tentokrát nemyslíme jen mantinely na hřišti – uskutečnit. Takže letošní vydání se konalo po 22 měsících. A zase dvojky. No nic, uzavřeme toto numerologické okénko a pojďme si shrnout turnaj.

Continue reading “Jaguáři jezdí dvojitě”

Rozjetí Jaguáři

Minulý týden, v sobotu 20. listopadu, se v Plzni v nové moderní sportovní hale TJ Lokomotiva konalo druhé kolo české PH ligy. Vzhledem k stále trvající, a navíc sílící koronavirové pandemii jsme měli strach, aby se neopakoval scénář z loňského roku – tedy první kolo v říjnu v Praze a následně zrušený celý ligový ročník. Naše obavy se naštěstí nepotvrdily a druhé kolo se, pod přísnými hygienickými podmínkami, mohlo odehrát. Koronavirus přesto zasáhl, když se kvůli přítomnosti nakaženého hráče na tréninku musel na poslední chvíli odhlásit tým New Cavaliers.

Continue reading “Rozjetí Jaguáři”

Po roce opět poprvé

V sobotu 2. října se v Praze ve Sportovní hale na Třebešíně konalo první kolo nového ročníku České Powerchair hockey ligy. Bylo to pro nás takové dejavu, protože to bylo skoro na den rok přesně, co jsme na stejném místě s nadějí startovali ročník 2020/21. A pak koronavirus, ten samý, co nám přerušil a anuloval sezónu 2019/20, zastavil i ročník minulý – prvním kolem to začalo i skončilo. A rok nebylo kromě pár tréninků a letního soustředění nic. Letos vypadá situace lépe, takže doufáme, že budeme moct hrát a nic nás nezastaví.

Continue reading “Po roce opět poprvé”

Jaguáři se opět připravuji na novou sezónu

Poslední dobou to bylo se sportem komplikované. Již druhým rokem je tu s námi koronavirus, který, samozřejmě mimo jiné, zastavil sportovní život. Na čas tak zastavil i Jaguáry nebo je tedy dost přibrzdil. Nedohráli jsme sezónu 2019/2020 a následně byla zrušená, pak se stihl COVID turnaj, pár tréninků a letní soustředění a loni, přesně touto dobou, jsem psala článek, jak jsme natěšeni a připraveni na sezónu 2020/2021. Do ní jsme nastoupili skvěle – naše dva týmy první říjnové kolo naprosto ovládly a braly první dvě místa. Jenže pak o sobě dal vědět opět koronavirus, vše se zavřelo a sezóna 2020/21 se také zrušila. Na palubovce jsme se sešli až na jaře na dvou víkendových reprezentačních soustředění. Pravidelné tréninky jsme mohli obnovit až v červnu.

Continue reading “Jaguáři se opět připravuji na novou sezónu”

Jaguáři na cestě k další obhajobě titulu

V sobotu 7. března jsme ve Sportovní hale na pražském Třebešíně po dlouhé zimní pauze otevřeli jarní část ligy 2019/20. Třetí kolo pořádal pod hlavičkou ČFPH klub Flor-in a zúčastnily se ho všechny české týmy spolu s týmem ze Slovenska. Tým Jaguars Praha suverénně ovládl zimní část a bez ztráty bodu se usídlil na čele výsledkové tabulky. Continue reading “Jaguáři na cestě k další obhajobě titulu”

Jaguáři přijeli po dvou

Asi bychom těžko hledali příznačnější datum pro další vydání oblíbeného Turnaje dvojic než 22. 2. 2020. A právě v sobotu s tímto datem se ve Sportovní hale v Radotíně uskutečnil již po třetí turnaj v této atraktivní odnoži našeho sportu Powerchair Hockey. A hráči týmu Jaguars samozřejmě nemohli chybět.

Continue reading “Jaguáři přijeli po dvou”

Oslabení Jaguáři udrželi vedení v tabulce

V sobotu 26. října se ve Sportovní hale v pražském Radotíně konalo druhé kolo České Powerchair Hockey ligy 2019/2020. Podzimní kolo pořádal klub EWSC Praha pod vedením České federace Powerchair Hockey a dalo všem týmům šanci připsat si další body a upevnit si svou pozici po první části sezóny. Continue reading “Oslabení Jaguáři udrželi vedení v tabulce”