Jak Jaguáři čekali na jaro

V sobotu 17. března se ve Sportovní hale Radotín odehrálo třetí kolo České PH ligy. Počasí tomu vůbec nenasvědčovalo – sněžilo a mrzlo – ale všechny čtyři ligové týmy přijely ukončit zimní přestávku a zahájit jarní část sezóny. Tým Jaguars podzimní část sezóny suverénně ovládl, když obě kola přesvědčivě vyhrál. Pokud bychom vyhráli i třetí kolo, rozhodli bychom o vítězi základní části sezóny už v předstihu.

DSC_4051Pro druhou část sezóny se náš tým rozšířil o dva hostující hráče z týmu Red Dragons – Jardu Novotného a Jiřího Táborského, kterému je teprve necelých devět let a je tak nejmladším hráčem české ligy. Jarda sice nemohl na třetím kole nastoupit, ale poctivě s naším týmem trénuje. Jirka nejenže nastoupil, ale navíc se předvedl jako hráč s velkým potencionálem, když na hřišti dokázal přesně dodržovat zadanou taktiku a hrát to, co celou dobu trénoval. Je vidět, že takto mladý hráč potřebuje intenzivní trenérské vedení, aby se mohl herně rozvíjet. Máme radost a doufáme, že se u nás bude Jirkovi líbit. Mírné oslabení týmu bylo kvůli Standově dlouhé nemoci a tréninkovému výpadku.

Naším prvním soupeřem byli Indiáni Plzeň, kteří po podzimní části drželi druhou příčku v tabulce. Tentokrát ale Indiáni nenastoupili s taktikou, kterou měli dobře zvládnutou z prvních dvou kol. Hra byla rychlá, ale otevřená. Skóre otevřel ve třetí minutě Honza po asistenci Standy. Do konce první poloviny jsme přidali ještě čtyři góly (tři Standa a jeden Honza), ale soupeři se nepovedlo dát ani jeden gól. Ten přišel až ve druhém poločase a druhý až v poslední minutě. Standa přidal další tři góly a vyhráli jsme 8:2. Zajímavé je, že počet střel na bránu byl mnohem vyrovnanější – 15:14 pro nás. Ale jak už jsem mnohokrát zmiňovala, s pevnou a poctivě vracející se obranou se gólmanovi chytá lépe.

DSC_4155Druhý zápas byl proti New Cavaliers Praha, kteří se v podzimní části sezóny potýkali s výkonností, když se po dvou třetích místech usadili na třetí příčce celkové tabulky. První gól zápasu vstřelil Denis s asistencí Standy. Standa přidal další dva góly v osmé a deváté minutě. Vedli jsme tedy už 3:0, když se podařilo soupeři skórovat. Jenže tento gól ve 12-té minutě byl poslední gól zápasu celkem. I přes mnoho šancí se skóre zastavilo na stavu 3:1. Na střely na bránu jsme vyhráli 18:11 a brankářka Jana měla úspěšnost 90,9 %, což se jí ještě v zápase s konkurenceschopným soupeřem nepodařilo.

Co říci ke třetímu zápasu s Red Dragons? Vyhráli jsme 24:0. Standa dal 15-náct gólů a na pět přihrál. Honza dal tři góly a na čtyři přihrál, Denis dal čtyři góly a na dva přihrál. Jeden gól a jednu asistenci si připsala Iva, a velký prostor mohl dostat i náš nováček Jirka. Připsal si svůj první gól v dresu Jaguars a k tomu hned čtyři asistence. Gratulujeme. A co dál? Týmu Red Dragons se podařilo vystřelit na naši bránu za 30 minut hrací doby jen dvakrát, a jedna z našich brankářek, Jana, to odnesla 0% úspěšností zásahů – v čase jejího pobytu na hřišti žádná střela nepřišla. Stání v bráně bylo naprosto zbytečné, takže jsme chvíli hráli v šesti a brankářka Jaguars se dostala až na protější brankoviště. Na soupeřovu bránu letělo hned 71 střel, a to jsme vystřídali všechny sestavy a hráče. Jak shrnout naše pocity? Tým Red Dragons je nešťastně složen z nezkušených hráčů, pro které by byla vhodnější druhá liga, ale tu bohužel nemáme. Takovéto zápasy snižují celkový dojem z ligy i ze hry, a to jak pro samotné hráče, tak pro diváky, potencionální nové hráče i sponzory.

DSC_4203Jaguáři tedy ovládli i třetí ligové kolo a do pátého kola Play-off tak postupují z prvního místa. Na druhém místě tentokrát skončil tým New Cavaliers, který porazil Indiány 6:2. SK Indians skončili třetí, ale o 3 body si uhájili celkové druhé místo v tabulce. O našem soupeři pro Play-off se tak rozhodne až na závěrečném čtvrtém kole. Tým Red Dragons je stále bez jediného bodu na čtvrtém místě. Standa byl nejúspěšnější hráč kola (23+8), Honza byl čtvrtý (5+5) a Denis pátý (5+2). Nejlepší brankářkou kola byla Jana (89,5 %) a druhá byla Kristýna (88,9 %). Celkem jsme poslali 103 střel na soupeřovu bránu a dali 35 gólů. Na naši bránu šlo jen 28 střel, což svědčí o skvěle fungující obraně, a dostali jsme jen tři góly. Tým hrál, co máme natrénováno.

Děkujeme naší skvělé trenérce Andree, která s námi poctivě každý týden trénuje. Děkujeme i našim fandům, pomocníkům a asistentům. Děkujeme i Netrex, s.r.o a CamStreamer, díky nimž jsme mohli zápasy opět živě přenášet na Youtube.